„Žalgirio“ krepšininkai žais „Gloria Cup“ turnyro finale

Kaunas

Klubo nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt

52313

Turkijoje vykstančiame „Gloria Cup 2018“ krepšinio turnyre Kauno „Žalgiris“ po permainingos kovos 83:79 (32:15, 12:18, 18:27, 21:19) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus ir sekmadienį žais turnyro finale.

Foto galerija:

Rungtynių pradžioje „Žalgirį“ ant savo pečių tempė du krepšininkai - Brandonas Daviesas ir Paulius Jankūnas (11:4). Netrukus prie jų prisijungė iš toli pataikęs Matas Jogėla, o po sėkmingų Thomaso Walkupo bei B. Davieso epizodų skirtumas išaugo iki 11 taškų (24:13). Itin rezultatyvų kėlinį vainikavo tritaškį smeigęs Artūras Milaknis ir taškų kraitį prasiveržimu atsidaręs Donatas Sabeckis (32:15).

Antrajame kėlinyje savo žodį tarė dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs Aaronas White'as (36:15), dvitaškiu savo devintąjį tašką pelnė komandos kapitonas P. Jankūnas (38:18). Nors toliau sunkiai sustabdomą puolimo arsenalą demonstravo B. Daviesas, savų ginklų suradę „Anadolu Efes“ krepšininkai ilsėtis keliavo žalgiriečių persvarą sumažinę iki 11 taškų (33:44).

Trečiąjį kėlinį gerai pradėjo Nate'as Woltersas (49:37). Po dviejų iš eilės A. Milaknio tritaškių kauniečiai dar užtikrintai pirmavo 55:39, bet tada aukštesnę pavarą įjungė pavojingai artėję varžovai (48:55). Komandai sunkiu metu tolimą šūvį su sirena smeigė A. White'as, apie save priminė D. Sabeckis, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą skirtumas ištirpo iki dviejų taškų 62:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžia vėl priklausė kauniečiams, kurių gretose iniciatyvos ėmėsi T. Walkupas ir N. Woltersas (71:60). Įsijautęs N. Woltersas apdovanojo varžovą bloku, netrukus pats smeigė tritaškį, taip padėdamas rimtus pamatus pergalei (74:62). Dar vienu tritaškiu turkus nubaudė A. Milaknis, o ramiai jaustis leido apie save priminęs P. Jankūnas (81:74). Vis tik ginklų sudėti „Anadolu Efes“ krepšininkai nesiruošė ir atgaivino intrigą (79:81). Lietuvos čempionų pergalę taikliais baudų metimais įtvirtino T. Walkupas.

„Žalgiriui“ B. Daviesas (7 atk. kam.) pelnė 16 taškų, A. Milaknis - 14 (tritaškiai 4/5), N. Woltersas (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.) - 13, P. Jankūnas - 11, T. Walkupas - 10.

„Anadolu Efes“ ekipoje 22 taškus surinko Rodrigue'as Beaubois, 15 - Adrienas Moermanas, 14 - Jamesas Andersonas.