Sportas2017 m. Gruodžio 14 d. 22:07

„Žalgirio“ krepšininkai išvykoje nugalėjo Eurolygos čempionus

Krepšinio klubo „Žalgiris“ nuotr.

23528

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų 12-ojo turo rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ išvykoje po dramatiškos kovos 90:89 (16:24, 25:18, 22:22, 27:25) nugalėjo čempionės titulą ginančią Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipą.

Žalgiriečiai pirmąjį kėlinį pralaimėjo 8 taškų skirtumu, bet įpusėjus rungtynėms turėjo tik vieno taško deficitą (41:42). Atkakliose ir kietose rungtynėse nugalėtojas sprendėsi paskutinę minutę. Likus žaisti 40 sek., „Fenerbahce“ legionierius Bredas Vonameikeris (Brad Wanamaker) buvo nubaustas nesportine pražanga, o Paulius Jankūnas dviem baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį 87:86.

Nors nuo kitos „Žalgirio“ atakos šeimininkai apsigynė, jiems nepavyko surengti rezultatyvios atakos ir svečiai išsaugojo vieno taško pranašumą. Likus žaisti 5 sek., Artūras Milaknis metė skubotą, bet taiklų tritaškį ir svečiai įgijo 4 taškų persvarą. Nors „Fenerbahce“ ekipa dar pataikė tritaškį, išsigelbėti jai nebepavyko.

„Žalgiriui“ (7 pergalės/5 pralaimėjimai) 22 taškus pelnė Kevinas Pangosas (7 rez. perd.), 16 - Akselis Tupanas (Axel Toupane, 7 atk. kam.), 15 - Paulius Jankūnas, 14 - Brendonas Deivisas (Brandon Davies), 9 - Artūras Milaknis, 6 - Vasilijė Mičičius, 5 - Aronas Vaitas (Aaron White), 2 - Antanas Kavaliauskas, 1 - Martynas Sajus.

„Fenerbahce“ (8/4) ekipoje 20 taškų surinko Janas Veselis (Jan Vesely), 19 - B. Vonameikeris, 13 - Nikolas Melis (Nicolo Melli), 11 - Kostas Slukas (Kostas Sloukas).

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 30-18.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje užima septintąją vietą, o „Fenerbahce“ - trečiąją.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais gruodžio 19 dieną namuose su Bambergo „Brose“ (Vokietija) komanda.