Balandžio 17 d. Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje nuskambėjo 10-asis respublikinis moksleivių festivalis-konkursas Mūsų dienos 2018“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei maestro Vytauto Kernagio atminimui. Renginio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija ir grupė „Kitava“ – džiaugiasi festivalio išskirtinumu: moksleiviai ne tik dainuoja lietuviškas, patriotines dainas, bet yra skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainuojamosios poezijos kūrinius. Šiais – jubiliejiniais metais – sulaukta atlikėjų ne tik iš Kauno, Šilutės, Gargždų, Kėdainių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Skuodo ir kt.
"> Balandžio 17 d. Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje nuskambėjo 10-asis respublikinis moksleivių festivalis-konkursas Mūsų dienos 2018“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei maestro Vytauto Kernagio atminimui. Renginio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija ir grupė „Kitava“ – džiaugiasi festivalio išskirtinumu: moksleiviai ne tik dainuoja lietuviškas, patriotines dainas, bet yra skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainuojamosios poezijos kūrinius. Šiais – jubiliejiniais metais – sulaukta atlikėjų ne tik iš Kauno, Šilutės, Gargždų, Kėdainių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Skuodo ir kt."> Balandžio 17 d. Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje nuskambėjo 10-asis respublikinis moksleivių festivalis-konkursas Mūsų dienos 2018“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei maestro Vytauto Kernagio atminimui. Renginio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija ir grupė „Kitava“ – džiaugiasi festivalio išskirtinumu: moksleiviai ne tik dainuoja lietuviškas, patriotines dainas, bet yra skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainuojamosios poezijos kūrinius. Šiais – jubiliejiniais metais – sulaukta atlikėjų ne tik iš Kauno, Šilutės, Gargždų, Kėdainių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Skuodo ir kt."> Balandžio 17 d. Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje nuskambėjo 10-asis respublikinis moksleivių festivalis-konkursas Mūsų dienos 2018“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei maestro Vytauto Kernagio atminimui. Renginio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija ir grupė „Kitava“ – džiaugiasi festivalio išskirtinumu: moksleiviai ne tik dainuoja lietuviškas, patriotines dainas, bet yra skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainuojamosios poezijos kūrinius. Šiais – jubiliejiniais metais – sulaukta atlikėjų ne tik iš Kauno, Šilutės, Gargždų, Kėdainių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Skuodo ir kt.">Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Kęstutis StoškusŠaltinis: Etaplius.lt
Balandžio 17 d. Šiaulių arenos mažojoje koncertų salėje nuskambėjo 10-asis respublikinis moksleivių festivalis-konkursas Mūsų dienos 2018“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei maestro Vytauto Kernagio atminimui. Renginio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija ir grupė „Kitava“ – džiaugiasi festivalio išskirtinumu: moksleiviai ne tik dainuoja lietuviškas, patriotines dainas, bet yra skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainuojamosios poezijos kūrinius. Šiais – jubiliejiniais metais – sulaukta atlikėjų ne tik iš Kauno, Šilutės, Gargždų, Kėdainių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Skuodo ir kt.
Atvykę į renginį žiūrovai mėgavosi išskirtiniais atlikėjų balsais, savitomis instrumentinėmis interpretacijomis. Dalyvių pasirodymuose gražiai derėjo muzikos ir žodžio raiška, emocinis ir dramaturginis dainos minties ištransliavimas ir, žinoma, jaunatviška energija bei šypsena. Vertinimo komisijoje šiais metais dirbo bardas, dainų autorius ir atlikėjas, prodiuseris ir ilgametis festivalio-konkurso draugas Virgis Stakėnas, dainų autorė ir atlikėja, muzikos mokytoja ekspertė, „Lauros studija“ vadovė Laura Remeikienė, lietuvių kalbos vadovėlių autorė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Vida Marcišauskaitė ir mokslų daktarė, muzikos mokytoja ekspertė, dainų autorė bei grupės „Kitava“ solistė Rasa Stoškuvienė.
Išklausius daugiau nei 20 atlikėjų, komisijai nebuvo lengva išrinkti nominantus, nes kai kuriems iki Olimpo viršūnės trūko labai nedaug. Solistų kategorijoje I-oji vieta atiteko Dominykui Jokubauskui (Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Verbūnų filialas), II-oji vieta – Šiaulių universiteto gimnazijos abiturientei Gabrielei Nosamaitei, III-iąja vieta džiaugiasi Miglė Jacynaitė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinė. Vokalinių ansamblių grupėje I-ąją vietą užėmė Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos tercetas, II-ąją – Joniškio kultūros centro jaunimo dainavimo studijos „ETC“ merginų tercetas, III-iąją – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos vokalinis ansamblis. Iš muzikinių grupių geriausiai įvertinta Skuodo meno mokyklos vokalinė-instrumentinė grupė „GAL“, II-oji vieta atiteko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos vokalinei-instrumentinei grupei, III-iąją vietą užėmė Šilutės KPC jaunimo muzikos grupė ,,Prieskonis“. Festivalio-konkurso nominacija AUTORINĖ DAINA skirta Gabrielei Šimaitytei (Šiaulių universiteto gimnazija), nominacija BEPROTIŠKAI FANTASTIŠKAS – bosistui Ainiui Dulaičiui (Šilutės KPC jaunimo muzikos grupė ,,Prieskonis“), o nominacija PATRIOTIŠKIAUSIAS PASIRODYMAS – grupei „Ekstra“ (Šiaulių universiteto gimnazija).
„Džiugina, kad festivalis-konkursas vyksta jau dešimtą kartą ir dalyvių sulaukiame vis gausesnio būrio. Šiemet dalyvavo 24 dalyviai iš visos Lietuvos regionų. Smagu, kad turime festivalio-konkurso partnerių, kurie prisideda prie šios gražios festivalio idėjos – puoselėti lietuvišką muziką ir skatinti jaunimo kūrybiškumą. Dalyviai turėjo neeilinę progą koncertuoti profesionalioje Šiaulių arenos scenoje, savo kūrybą ir muzikinius gebėjimus pateikti profesionalių muzikos atlikėjų, kūrėjų bei pedagogų komisija“,- mintimis dalinasi festivalio-konkurso idėjos autorius ir organizatorius K. Stoškus. „Kiekvienais metais turime didžiulį malonumą mėgautis jaunų žmonių kūrybiškumu, o kai ta kūryba liejasi gimtąją kalba, tai įgauna dar didesnę renginio prasmę. Atvykę į renginį klausytojai turėjo puikią progą mėgautis jaunimo muzikiniu išradingumu ir kas smagiausiai – profesionalumu. Teko nugirsti, kad žiūrovai ir netgi komisijai suabejojo, ar kai kurie dalyviai nėra akademijų ar konservatorijų studentai. Tai tik patvirtina per dešimt metų festivalio-konkurso užaugintų dalyvių aukštą meninį lygį. Taip pat džiaugiamės gražia ir prasminga Šiaulių universiteto gimnazijos ir grupės „Kitava“ partneryste organizuojant šią lietuviškos dainos šventę. Mano giliu įsitikinimu, tokie bendri projektai leidžia mokykliniams renginiams išeiti į platesnes ir patrauklesnes erdves, o gyvenantiems ir aktyviai veikiantiems už mokyklos ribų – prisidėti prie prasmingų edukacinių idėjų įgyvendinimo ir sklaidos“,- įspūdžiais dalinasi konkurso organizatorė Rasa Stoškuvienė.