Vyžuonos nuo šiol garsės ir mistine drama (nuotraukų galerija)

Utena
Filmo „Aš ne viena“ scenarijaus autoriai – Gytautė Gineitytė ir N. Bikelis. Mato Sabaičio nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Liepos 21-osios vakarą Vyžuonose (Utenos r. ) pristatytas dar 2020-aisiais nufilmuotas pirmasis kauniečio Neivaldo Bikelio ilgo-metro filmas „Aš ne viena“. Premjera surengta miestelyje, kur filmas ir buvo nufilmuotas, rudenį jį ketinama pristatyti vienoje didžiausių pasaulyje kino platformų „Amazon Prime“.

Prodiuseris ir idėjos autorius N. Bikelis prieš trejus metus subūrė jauną kūrėjų komandą tam, kad paįvairintų Lietuvos kino industriją mažai išplėtotu kino žanru. „Filmo „Aš ne viena“ idėja man kilo dėl mistinių dramų Lietuvoje trūkumo. Kodėl užsienyje kuriama tiek daug tokių filmų, o mūsų šalyje mažai? Todėl nusprendžiau, kad galima ir Lietuvoje ką nors panašaus sukurti“, – teigia jis.

Filmas „Aš ne viena“ mus nukelia į 1997-uosius Vyžuonų miestelyje, abiturientams besiruošiant išleistuvėms. Keturi jaunuoliai svajoja išvažiuoti iš miestelio, svajoja apie laisvę, gyvenimą be tėvų, tačiau tarp jų yra mergina, kuri turi dvigubos asmenybės sutrikimą. Čia ir yra siaubo filmo „kabliukas“. Merginos psichologinis sutrikimas atsiskleidžia kino filme „Aš ne viena“. 

Tiesa, kūrėjai pabrėžia, kad filmas – tik jų fantazijos vaisius, realybėje Vyžuonose tokių istorijų ir asmenybių nebūta. N. Bikelis Vyžuonas  pasirinko filmavimui, nes čia jam pažįstamas kiekvienas kampelis - miestelyje prabėgo jo vaikystė, vasaras leidžiant pas močiutę.  

Po premjeros kūrybinės komandos tikslas –  toliau platinti filmą, rodant, jog tokio unikalaus žanro kino juostos gali būti kuriamos ir Lietuvoje.

Filmo „Aš ne viena“ scenarijaus autoriai – Gytautė Gineitytė ir N. Bikelis, kuris taip pat yra filmo prodiuseris bei idėjos autorius. Filmo režisierių komanda – Kristina Kunčinaitė, Evaldas Leskauskas, Mykolas Alekna, N. Bikelis.

Filmo operatorius – Mykolas Alekna. Filme vaidina: Erikas Druskinas, Rūta Daunoraitė, Dominykas Vaitiekūnas, Eva Smoriginaitė, Arnis Aleinikovas, Evaldas Leskauskas, Saulius Bagaliūnas, Migle Janutenaitė.

Filmo kompozitorius Vytas Karpauskas, prie plakato sukūrimo prisidėjo Deividas Breivė.

Traileris pristatytas liepos 2-ąją, jį galima išvysti čia: 

https://www.youtube.com/watch?v=DZWHlBqpvTI&ab_channel=NBFILMAI

Pagrindiniai rėmėjai: „Splius“, LATGA, Utenos rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas „Etaplius“.