Vytauto metai…

Akmenė
Roma Jonikienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šie metai Naujojoje Akmenėje gyvenančiam rašytojui Vytautui ALMANIUI išskirtiniai apdovanojimais. Sėkmė „prispaudė“ Vytautą ir gyvenimo, ir visuomenės dovanomis. Visai neseniai rašytojas paminėjo gražų jubiliejų, pristatė naujausią knygą „Antrasis Žemgalių išėjimas“. Ir štai dar viena maloni staigmena – Stasės Niūniavaitės vardo literatūrinė premija įteikta rašytojui.

Jau keturioliktą kartą  su rudeniu ateina šventė – rajono viešoji biblioteka pakviečia į tradicines iškilmes „Poezijos ruduo“, ir aidint renginio dalyvių plojimams  įteikia Naujojoje Akmenėje gyvenusios ir kūrusios režisierės Stasės Niūniavaitės literatūrinę premiją už metų pasiekimus literatūroje. Vis ilgėjantis apdovanotųjų sąrašas įrodo – mes kūrybingo krašto žmonės, gerbiantys talentus, juos pažįstantys, gebantys įvertinti. Bibliotekininkų sumanymas apdovanoti raštingus kraštiečius su kaupu pasiteisino. Renginiuose dalyvaujantys svečiai iš kitų rajonų vis užsimena apie „baltą pavydą“, kad Akmenės krašte pagarbos ženklų rodoma rašantiesiems.

Šių metų laureatas Vytautas Almanis – pripažintas, žinomas, bet neišpuikęs žodžio meistras. Ir premija jį pasiekė pelnytai. Nors įvardijama naujausia knyga „ Antrasis Žemgalių išėjimas“, kaip pamatas apdovanojimui, bet Vytauto žodžio gerbėjai sako: „Čia viso ilgo ir kūrybingo gyvenimo rezultatas“.  Rugsėjo 3 – ąją į Viešosios bibliotekos salę susirinko gausus žmonių būrys.  Pagrindiniai svertai – apdovanojimas ir padėka buvo bibliotekos direktorės Z. Sinkevičienės ir vicemero T. Martinaičio, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos J. Rekašienės rankose. Tardama sveikinimo žodį direktorė priminė, kad literatūrinė premija skiriama nuo 1993 metų, perskaitė apdovanotųjų sąrašą. Apdovanojimą yra gavę literatai D. Milukaitė Buragienė, J. Almanienė, K. Krencius, V. Imbrienė, V. Lėgaudienė ir kiti rajone žinomi žmonės. O šie metai – Vytauto metai.

Daugiau apie renginį rašo Roma Jonikienė trečiadienio rugsėjo 8 dienos, „Vienybėje“.