Vyskupija apie kunigo S. Sudento platintas intymias nuotraukas: už tokius dalykus galimas pašalinimas

129099
Utena
BNS/Fotobankas nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Paaiškėjus, jog Utenos rajono Vyžuonų miestelio klebonas Sigitas Sudentas yra platinęs savo intymias nuotraukas ir siekęs artimų santykių su pilnamečiu jaunuoliu, Panevėžio vyskupijos generalvikaras Eugenijus Styra pažymi, kad vyskupas Linas Vodopjanovas S. Sudentui jau yra skyręs deramą bausmę – įspėjimą.

„Tai yra senas įvykis, už kurį jis jau yra kaip ir nubaustas“, – Eltai teigė E. Styra.

„Negalima žmogaus iškart bausti griežčiausia bausme už pirmą nusižengimą. Buvo nuotraukos – buvo įspėjimas, ne šiaip pakalbėjimas – tai du skirtingi dalykai“, – pabrėžė generalvikaras.

Visgi, jei paaiškėtų, kad klebonas toliau elgiasi nederamai, S. Sudento lauktų griežtesnės sankcijos, sakė E. Styra.

„Pagal mūsų teisę už tokius dalykus baudžiama iki pašalinimo. Bet tai griežčiausia bausmė. O jis buvo vyskupo įspėtas ir naujų tokių dalykų nepastebėjome“, – komentuodamas ketvirtadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusią istoriją apibendrino E. Styra.

Apie kunigo S. Sudento susirašinėjimus su pilnamečiu jaunuoliu ir klebono platinamas intymias nuotraukas ketvirtadienį paskelbė naujienų portalas delfi.lt.

Anksčiau į skandalą dėl įsigyto prabangaus „Tesla“ automobilio įsivėlęs S. Sudentas nebuvo linkęs komentuoti situacijos, tačiau pripažino turįs asmeninių intymių nuotraukų archyvą. Visgi, jis neigė siuntęs šias fotografijas jauniems vyrams. S. Sudento teigimu, į jo telefoną buvo įsilaužta, tad, veikiausiai, taip nuotraukos ir pasklido.