Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pilnaties efektas. „Pagal vyrą matau, kada Mėnulis pilnas ir kada man geriausia kirpti plaukus.“
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
„Kaip sekėsi darbe?“ – piktas žvilgsnis. „Valgysi vakarienę?“ – tyla. „Gal norėtumei pažiūrėti kokį nors filmą?“ – durų trinktelėjimas. Filomena sunkiai atsidūsta: jos vyrui ir vėl užėjo vyriškas PMS. O tiksliau – piktavališkas moterų sekinimo sindromas.
Požymiai: darbe engia, namuose nemyli
Iš kambario, kuriame save izoliavo vyras, girdėti šaudymo ir gaudymo garsų. Filomena žino tvarkaraštį: žaisdamas kompiuterinius žaidimus, vyras iššvaistys porą–trejetą valandų, o išlindęs iš savo urvo, ims piktintis viskuo, ką mato jo nuo ekrano paraudusios akys.
Paieškoti sprendimo drauge su PMS kankinamu vyru neįmanoma, bet Filomena šįkart neketina nuleisti rankų. „Ar ir jūsų vyriškiams maždaug kas mėnesį užeina blogos nuotaikos priepuolių? Jei taip, kaip su tuo kovoti?“ – paklausia viename mergaitiškų pokalbių interneto portale. Ir kaipmat sulaukia likimo draugių užuojautos.
„Oj, būna. Pasidaro irzlus, viską kritikuoja, pakyla balso tonas. Tada susipykstame, nes aš – ne iš tų, kurios tyli. Pašūkaujame, išliejame visą susikaupusią tulžį, „garą nuleidžiame“ ir nesikalbame kurį laiką. Paskui viskas atslūgsta, susitaikome ir labai puikiai sutariame. Iki kito karto“, – rašo Ona.
„Mano vyrui irgi kažkas panašaus darosi kiekvieną mėnesį. Tada jam atrodo, kad darbe jį visi engia, o namuose niekas nemyli. Būna, užsipuola mane arba, atvirkščiai – nešneka“, – guodžiasi Rasa.
„Mūsų namuose ta pati situacija. Vieną kartą per mėnesį porą dienų jis arba širsta, nesuprasi dėl ko, arba visai nutyla – neišpeši nė žodžio. Tuomet palieku jį ramybėje, nes žinau, kad jeigu lįsiu į akis, bus tik dar blogiau. Jis ir pats manęs šalinasi. Išvažiuoja žvejoti arba užsiima kokia nors kita veikla. Svarbiausia, kad pabūtų vienas, galėtų nuo visko atsiriboti ir pailsėti“, – pasakoja Vida.
stocksnap-nuotr-people-259.jpg
Vyriškas PMS: nėra ir būti negali
Taikią diskusiją sudrebina moterys, kurios stoja vyrų pusėn.
„Kokių nesąmonių čia pripaistėte? Paprasčiausiai kiekvienam žmogui būna geresnių ir blogesnių dienų. Aš, kai neišsimiegu, pavargstu ar šiaip turiu problemų, irgi džiaugsmu nespinduliuoju. Kiekvieno asmeninis reikalas, kaip jis su tuo susitvarko. Bet nereikia prigalvoti visokių PMS. Ypač ten, kur jų nėra ir būti negali“, – pyksta Barbora.
„Man atrodo, didžiausia problema ta, kad moterų PMS yra tarsi normalus ir visuotinai priimtinas reiškinys, kuriuo pateisinamas nervingumas ar kitas keistas elgesys. O štai vyrams tokio pateisinimo elgesiui nėra. Nors iš tikrųjų visiems būna įvairių laikotarpių – nepriklausomai nuo lyties“, – antrina Ieva.
Vis tik dviejų už lygias teises kovojančių moterų balsai paskęsta minioje. Diskusijos dalyvės viena per kitą pasakoja apie mįslingai besikeičiančias vyrų nuotaikas, o netrukus ima analizuoti galimas šių pokyčių priežastis.
Vietoje kalendoriaus – vyras
„Pastebėjau, kad vyrams PMS užeina būtent tada, kai reikia pajudinti uodegą. Jeigu kas nors jų aplinkoje žada keistis, jiems atrodo, kad iš po kojų slysta žemė. Pabandykite vyrui užsiminti apie kraustymąsi į naują butą, darbo keitimą, pamatysite, tuoj bus ir PMS. Tas pats ir su šventėmis...“ – aiškina Orinta.
„Dėl švenčių – tai tiesa. Prieš baliukus ar šventes mano vyrelis labai nervingas ir nelaimingas pasidaro“, – pritaria Jolita.
„O aš vyriškų nuotaikų kaitą visada sieju su pasikeitusia Mėnulio faze. Jei kas ne taip, žiūrėk, jau ir pilnatis“, – hipotezę išsako Lina.
„Mano močiutė apskaičiavo, kad maniškiui nuotaika keičiasi pagal Mėnulio fazes. Jeigu žinau, kad bus pilnatis, stengiuosi jo neerzinti, kad nebūtų priežasties susipykti. Nors tada jam ir nereikia priežasties – supyksta šiaip sau. Kai paklausiu, ką padariau ne taip, dar labiau supyksta, nes nežino, ką atsakyti“, – pasakoja Jūra.
„Žiūrėkite į šviesiąją Mėnulio pusę. Man, pavyzdžiui, labai patogu, nes vyras – kaip kalendorius. Pagal jį matau, kada Mėnulis pilnas ir kada man geriausia kirpti plaukus“, – šmaikštauja Odeta.
pexels-nuotr-adult-1845814.jpg
Danguje – pilnatis, miegamajame – delčia
Nusijuokia ir Filomena. Užmeta akį į kalendorių: tikrai – pilnatis!
„Aš netekėjusi, draugo neturiu, bet šį reiškinį pastebėjau darbe: prieš pilnatį ir jos pradžioje atsiranda tiek daug kaprizingų, nepatenkintų, burbuliuojančių vyrų ir vyrukų... Kai tik pilnatis įpusėja, viskas atslūgsta. Su kolegėmis netgi atlikome tyrimą: stebėjome ir žymėjome kalendoriuje pretenzijas, nusiskundimus, nelaimingus veidelius – pilnaties efektas pasitvirtino 100 proc.!“ – rašo Edita.
Filomena susiraukia: tebūnie kalta pilnatis, bet ką tuomet daryti? Mėnulio fazių juk nesustabdysi.
„Ech, jūs, moterys... – į diskusiją įsijungia vyras. – Jokia pilnatis nebaisi, kai miegamajame užtenka aistros. Kai jos nebūna, va, tuomet ir prasideda visokie PMS.“
Po šio pasisakymo diskusijos dalyvės staiga nutyla, o Filomena supratingai užverčia kompiuterio ekraną. Gal ir pavyks pakelti vyrui nuotaiką.