PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Balandžio 25 d. 10:14

Vyriausybės planuose – iš užsienio grįžtančių vaikų integracija švietimo sistemoje

Vilnius

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


219938

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose susitikęs su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB), Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos atstovais diskutavo vienu aktualiausiu išeivijai klausimu – į Lietuvą  su šeimomis grįžtančių vaikų integracija švietimo sistemoje.

„Visi suprantame, kad vaikai yra svarbiausias interesas šeimoje. Jie turi didžiulę reikšmę sprendžiant persikėlimo klausimą. Mes, kaip Vyriausybė, turime išspręsti problemą, varžančią tėvus grįžti į Lietuvą bei keliančią nežinomybę dėl to, ką jų vaikai veiks šalyje, kaip šiems seksis integruotis mokykloje. Mums labai svarbu, kaip čia žmonės jaučiasi, todėl norime sudaryti sąlygas, kad jie galėtų dirbti ir gyventi savoje šalyje, o išvažiavę – turėtų visas galimybes grįžus sėkmingai integruotis. Noriu pažymėti, kad mūsų Vyriausybės uždavinys yra daryti tuos žingsnius, kurie neleistų žmogui tapti socialinės atskirties dalimi ar emigrantu dėl nepritekliaus. Taip pat turime išnaudoti įrankius, padedančius žmonėms apsispręsti dėl sugrįžimo į tėvynę“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Švietimo ir mokslo ministerijos turima informacija, praėjusiais metais Lietuvoje užregistruota net 2643 vaikai ir jaunuoliai (iki 19 metų amžiaus), kurie sugrįžo į Lietuvą iš užsienio. Susitikime dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pristatė priemones, kuriomis jau dabar bus siekiama palengvinti vaikų integraciją Lietuvos mokyklose. Anot jos, viena iš tokių priemonių – šiais metais ministerijos interneto svetainėje planuojama platforma, kur vieno langelio principu bus teikiama informacija apie Lietuvos mokyklas, jų pasiekiamumą, bus galima užduoti klausimus ir sulaukti specialistų atsakymų. Be to, ruošiamasi sukurti lietuvių kalbos testavimo sistemą, kuri leis grįžtantiems įsivertinti lietuvių kalbos lygį ir numatyti tolesnius integracijos etapus. Taip pat numatyta patobulinti finansavimą papildomų specialistų paruošimui, kurie mokyklose padės emigrantų vaikams greičiau adaptuotis Lietuvos mokyklose.

„Švietimo sistema privalo prisitaikyti prie besitęsiančio gyvenimo. Turime akcentuoti, kokia pagalba yra reikalinga mokykloms, kurios priima šiuos vaikus. Mūsų siekis, kad geras mokymosi sąlygas turėtų ir svetur esantys, ir sugrįžtantys į Lietuvą. Todėl mielai lauksime Jūsų pasiūlymų ir priimsime pagalbą. Ilgametis darbas kartu rodo, kad kylančias problemas galime lengvai išspręsti“, – susitikimo dalyviams sakė J. Petrauskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažymėjo, kad jo vadovaujama įstaiga yra išsikėlusi tikslus stiprinti Lietuvos šeimų finansinę padėtį skiriant didesnes pinigines lėšas jose augantiems vaikams. Taip pat ministras pabrėžė kompleksinių paslaugų, teikiamų savivaldybėse, prieinamumą šeimoms, vaikų dienos centrų diegimą, kuris leistų mažiesiems būti saugioje aplinkoje, tinkamai socializuotis.

PLB Valdybos pirmininkė Dalia Henkė įžanginėje kalboje pažymėjo, kad šis posėdis yra neeilinis, kadangi į jį susirinko visas pasaulis – lietuvių bendruomenės atstovai iš Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Europos šalių. Pirmininkės nuomone, didžiausios problemos vaikams integruojantis mokyklose yra patyčios, tapatumo išlaikymas.

Susitikimo metu Vyriausybės vadovas S. Skvernelis taip pat akcentavo ir kitas užsienio lietuvių bendruomenei svarbias temas – asmenvardžių rašymą, pilietybės klausimą. PLB Valdybos pirmininkė Dalia Henkė teigė tikinti, kad lietuviai, kad ir kur jie bebūtų, turės galimybę išlaikyti tai, ką įgijo gimdami – Lietuvos pilietybę.

PLB vienija visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, siekia išlaikyti mūsų tautos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas. Ją sudaro lietuvių bendruomenės, esančios 44 šalyse.

Eltos informacija