REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 23 d. 08:01

Vyriausybė spręs dėl tvoros pasienyje su Baltarusija statybos įstatymo įgyvendinimo: projektui skirs 152 milijonus eurų

Lietuva

VRM nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


185428

Pirmadienį Vyriausybės posėdyje ketinama svarstyti nutarimo projektą dėl rugpjūčio 10 d. neeilinėje Seimo sesijoje priimto įstatymo projekto, reglamentuojančio fizinio barjero statymo Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, įgyvendinimo.

508 kilometrų pasienio ruože numatytam fizinio barjero statymui 2021 m. iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų vidaus reikalų ministerijai ketinama skirti iki 152 mln. eurų. Pagal nutarimo projektą, fizinio barjero statyba turi būti baigta įgyvendinti 2022 m. rugsėjo 1 d., o projekto įgyvendinimo pabaiga bus laikomas fizinio barjero įrengimo darbų užbaigimo akto tarp įgaliotos institucijos ir Projekto vykdytojo pasirašymas.

Tvora turės atitikti nutarimo projekte numatytus reikalavimus: bendras apsauginės tvoros aukštis virš žemės paviršiaus turi būti ne mažiau kaip 4 metrai, ji turi būti pagaminta iš metalo ir atspari Lietuvos gamtinėms sąlygoms. Spiralinė viela turės būti sumontuota tvoros viršuje bei prie jos, iš Baltarusijos pusės. Dalis tvoros turi būti įgilinta į gruntą. Taip pat bus įrengti vartai, skirti pasienio juostos ir kitų valstybės sienos apsaugos objektų priežiūrai.

Projekte, kurį ketina svarstyti Ministrų Kabinetas, dar nėra įvardinta, kokia konkrečiai institucija statys fizinį barjerą. Rugpjūčio pradžioje premjerė Ingrida Šimonytė yra užsiminusi, kad tai gali būti pavesta vienai iš valstybės energetikos grupės „Epso-G“ įmonių. Tuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) planuojama įgalioti atstovauti valstybę, kaip užsakovą, įgyvendinant projektą.

Taip pat bus sudaryta tarpinstitucinė Projekto priežiūros komisija, kurią sudarys: ministras pirmininkas, vidaus reikalų ministras, Vyriausybės kancleris, energetikos, finansų, aplinkos, krašto apsaugos, žemės ūkio ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkas ir projekto vykdytojo atstovas. Stebėtojo teisėmis Komisijos veikloje galės dalyvauti Seimo Audito ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų (NSGK) atstovai.

Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ir ministrą, kurio valdymo sričiai priskirtas būsimas projekto vykdytojas, planuojama įgalioti teikti informaciją apie Projekto įgyvendinimą Seimui ir NSGK, kaip numatyta parlamento priimtame fizinio barjero įstatyme.

ELTA primena, kad rugpjūčio 10 d. neeilinėje Seimo sesijoje priimtą įstatymo projektą dėl fizinio barjero statymo Lietuvos-Baltarusijos pasienyje palaikė 80 Seimo narių, prieš balsavo 2 parlamentarai, dar 2 susilaikė.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė yra sakiusi, kad visų pirma prioritetas yra padengti labiausiai pažeidžiamus maždaug 95 kilometrus pasienio su Baltarusija.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA