Vyriausybė pritarė suskystintų naftos dujų akcizo mažinimui iki 41 euro už toną

20201124_175551
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Erika Alonderytė-Kazlauskė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui gyventojams ir verslui sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą iki 41 euro už toną. Tokios Akcizų įstatymo pataisos bus teikiamos Seimui, jas bus prašoma svarstyti skubos tvarka – Seimas tai numato daryti kitą savaitę.

Projektu siūloma lengvatinį 41 euro SND akcizą taikyti buitiniams vartotojams namų šildymui, taip pat dujų balionams bei verslui naudojant kaip kurą šildymui.

Nuo sausio šioms dujoms taikomas 304,1 euro (be PVM) tarifas.

Tuo metu lengvatinį dyzelino akcizą – 60 eurų už 1 tūkst. litrų – siūloma leisti vėl naudoti žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams sunkvežimiuose ir kitose transporto priemonėse.

„Šiais pakeitimais siekiama užtikrinti ūkininkams galimybę naudoti gazolius ne tik žemės ūkio technikoje, bet ir kitose transporto priemonėse, kurios naudojamos žemės ūkio veikloje ir žemės ūkio produktų gamyboje, taip pat, nustatyti akcizo dydį, kuris atitiktų daugelio ES šalių praktiką, neturėtų neigiamos įtakos buitiniams vartotojams ir verslui“, – nurodo Vyriausybė. 

Siūloma, kad naujas akcizo dydis įsigaliotų kovo 1 dieną.

Skaičiuojama, kad dėl akcizo lengvatos valstybės biudžetas šiemet (nuo balandžio) neteks 9,6 mln. eurų pajamų, o 2025 ir 2026 metais – po 14 mln. eurų.