Vyriausybė pritarė siūlymui drausti maitinimo vietose nemokamai dalinti vienkartines maisto ir gėrimų pakuotes

front-view-packed-food-prepared-takeaway
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Žygimantas Šilobritas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausybė pritarė grupės parlamentarų įregistruotam ir Seime svarstomam pasiūlymui, pagal kurį būtų uždrausta neatlygintinai dalinti vienkartines maisto ir gėrimų pakuotes viešojo maitinimo vietose ir įpareigota siūlyti daugkartines, jeigu maistas ir gėrimai vartojami vietoje.

Tokia Vyriausybės išvada, kuriai Aplinkos ministerijos siūlymu pritarta trečiadienį, bus teikiama Seimui.
 
Aplinkos ministerija taip pat pasiūlė projektą tobulinti – drausti nemokamai dalinti tik plastiko, polietileno tereftalato (PET) ir kombinuotąsias pakuotes, kaip alternatyvą joms pateikiant daugkartinės pakuotės arba vienkartinės, kurių sudėtyje nėra plastiko. Be to, siūloma vartotojui pateikti informacija apie sąlygas, kuriomis leidžiama įsigyti maisto produktų ar gėrimų paties vartotojo pakuotėje, užtikrinant saugos ir higienos reikalavimus. Taip pat siūloma nedrausti dalinti vienkartinių pakuočių su maistu ar gėrimais, jei jos užpildytos ne maitinimo įstaigoje.
 
Anot pokyčių iniciatorių, taip pakeitus Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymą, Administracinių nusižengimų kodeksą ir Aplinkos apsaugos įstatymą, būtų pasiekti Europos Parlamento ir Tarybos keliami tikslai dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo. Taip pat, anot jų, įtvirtinus reikalavimą vartojimui vietoje pateikti nemokamą daugkartinę alternatyvą, išskyrus atvejus, kai taikomas užstatas, daugkartinė maisto ir gėrimų taros su užstatu sistema taps patrauklesnė ir konkurencingesnė.
 
Pasiūlymą Seime užregistravo Kasparas Adomaitis, Romualdas Vaitkus, Tomas Vytautas Raskevičiaus, Artūras Žukauskas, Ieva Pakarklytė, Marius Matijošaitis, Lukas Savickas, Ligita Girskienė, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Simonas Gentvilas, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Aistė Gedvilienė ir Arūnas Valinskas.