REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Birželio 12 d. 14:08

Vyriausybė pritarė siūlymui suvienodinti renginiuose pardavinėjamų alkoholinių gėrimų stiprumą

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


304483

Trečiadienį Vyriausybė pritarė nutarimui, kuriuo būtų įgyvendinti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriems pavasario sesijos metu pritarė Seimas. Šiais pakeitimais buvo suvienodintas renginiuose leidžiamų pardavinėti alkoholinių gėrimų stiprumas.

Šiems pakeitimams Seimas pritarė gegužės 9 d., jie įsigaliojo nuo birželio 1 d.

Šiuo Žemės ūkio ministerijos parengtu nutarimo projektu siūloma pakeisti nuostatas dėl alkoholio licencijų rūšių, patikslinti nuostatas, susijusias su Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvykusiais struktūriniais pokyčiais bei suderinti įstatymų nuostatas dėl alkoholio produktų kokybės tyrimo laboratorijos ir gamybos personalo kvalifikacijos.

Taip pat siūloma nustatyti, kad licencijai gauti yra teikiamas prašymas, o ne paraiška, patikslinti licencijos turėtojo rekvizitus.

Siūloma, kad licencijos išdavimo ir licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūros funkcijos, vykdomos Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, būtų atskirtos

Šiais Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais buvo suvienodintos pagal licencijas leistinos alkoholinių gėrimų koncentracijos, visiems silpnesniems gėrimams taikant iki 8,5 laipsnių ribojimą, kai anksčiau daliai buvo leidžiama tik 7,5 laipsniai.

Sąlygos bus suvienodintos ir vidutinio stiprumo gėrimams, kuriems nustatomas 15 laipsnių apribojimas. Tokius gėrimus, tarp kurių patektų vynas, putojantis vynas, midus, likeriai ir silpnieji alkoholiniai kokteliai, turint reikalingą licenciją, bus galima pardavinėti mugėse ir masiniuose renginiuose.

Įstatymo pakeitimai taip pat suteikė „Bolt Food“ ar „Wolt“ galimybę skelbti gaminio ženklinimo informaciją, kilmės šalį, gamintoją. Šiuo metu tokią informaciją galima pateikti tik gamintojų ir prekiautojų svetainėse.

Šį projektą pavasario pradžioje Seimui pateikusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinės Armonaitė tvirtino, kad alkoholio reguliavimo tvarka Lietuvoje iš esmės nesikeis, bet sumažės biurokratinės naštos kiekis, alkoholio pardavimų reguliavime atsiras daugiau aiškumo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA