Vyras mirė po katės įkandimo: užkrėtė mėsą ėdančia bakterija

Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Rodos nepavojingas katės įkandimas vyrui baigėsi mirtimi. Vyras mirė praėjus ketveriems metams po to, kai jam į pirštą įkando katė ir mėsą ėdanti bakterija sukėlė mirtiną ligą. Artimieji perspėja į keturkojo įkandimą nenumoti ranka.

Kaip rašoma vietinėje žiniasklaidoje, Henrikas Kriegbaumas Plettneris iš Danijos 2018-aisias nusprendė priglausti katę ir jos kačiukus iš prieglaudos.

Tų pačių metų rugpjūtį vyrui bandant pajudinti vieną iš kačiukų, katė įkando į pirštą. Kaip tikriausiai ir dauguma kitų, Henrikas neįtarė nieko blogo iki tol, kol pirštas nepradėjo tinti.

Kai per kelias valandas pirštas dėl sutinimo tapo dvigubai didesnis, vyras nusprendė kreiptis pagalbos į šeimos gydytoją.

Po daugybės konsultacijų vyras atsidūrė Danijos Koldingo ligoninėje, kur praleido mėnesį, jam atlikta 15 operacijų. Visgi nė viena operacija nebuvo sėkminga ir pirštą, į kurį įkando katė, teko amputuoti.

Henriko sveikata ėmė prastėti, nes katė įkando tiesiai į kraujagyslę. Po įkandimo, mirtina bakterija pateko į kraują ir pradėjo plisti po visą kūną.

„Jo sveikata labai suprastėjo. Susilpnėjo imuninė sistema, sirgo plaučių uždegimu, podagra ir diabetu. Kai katė įkando į kraujagyslę ir ištraukė dantį, skylė užsidarė ir bakterija išplito“, – pasakojo vyro motina.

Katės burnoje klesti daugybė pavojingų bakterijų. Kai įkanda aštriais ir smailiais kačių dantimis, bakterijos patenka giliai į audinį. Dūrimo skylė gali greitai užsisandarinti ir sulaikyti bakterijas po oda.

Audinių infekcijas kačių įkandimo žaizdose dažniausiai sukelia patogeninė bakterija, vadinama Pasteurella multocida. Tam tikrais atvejais tai gali sukelti retą bakterinę infekciją, vadinamą nekrozuojančiu fascitu (mėsą ėdanti liga), kuri gali būti mirtina.

Henrikas mirė šių metų spalį, praėjus ketveriems metams po katės įkandimo. Dabar jo šeima dalinasi istorija, kad kiti rimčiau žiūrėtų į kačių įkandimus.

„Neįsivaizdavome, kad jis gali taip sunkiai sirgti. Po katės įkandimo eikite pas gydytojus. Nerizikuokite“, – perspėja vyro žmona.