Vyras grojo saksofonu, kol buvo operuojamos jo smegenys

Pasaulis
Rawpixel.com nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Per devynias valandas trukusią operaciją, kurios metu gydytojai atvėrė kaukolę, kad galėtų pasiekti smegenis ir išbandyti saugiausias ribas, nuo kurių galima pašalinti naviką, pacientas grojo saksofonu. Ši procedūra žinoma kaip budrumo kraniotomija.

Kraniotomijos metu pacientai gali atlikti bet ką – groti smuiku, gitara ar atlikti kitus darbus. Tai svarbu tam, kad gydytojai galėtų stebėti jų smegenų veiklą, kol atliekami veiksmai.

Pranešama, kad pabudusiam 35 metų muzikantui atlikta smegenų operacija buvo sėkminga. Chirurgas Brogna sugebėjo pašalinti naviką be jokio neigiamo šalutinio poveikio, nepaisant to, kad tai buvo sudėtinga operacija: „Navikas buvo labai labai sudėtingoje smegenų srityje. Be to, pacientas yra kairiarankis. Dėl to viskas yra sudėtingiau, nes smegenų nerviniai takai yra daug sudėtingesni.“

Sąmoningas suvokimas, kad kažkas tuo metu, kai atliekate kažkokį veiksmą, vyksta jūsų smegenyse, yra pakeliamas ne kiekvienam, tačiau neįprastas požiūris į naviko pašalinimą yra būdas įvertinti, į kurias gyvybiškai svarbaus organo dalis galima įpjauti, neprarandant funkcijos.

Pabudimas operacijos pjovimo fazės metu reiškia, kad pacientai turi galimybę parodyti funkcijos praradimo požymius, kol dar nevėlu. Paprastai budrumo kraniotomijos metu pacientams taikoma anestezijos priemonė, o chirurgai perpjauna kaukolę, kad galėtų prieiti. Tada jie gali dirbti su smegenimis, kol pacientas yra pabudęs, nes jis neturi skausmo receptorių.

Tačiau pacientai turi būti plačiai apklausiami, prieš juos išrenkant budriajai kraniotomijai, kad būtų galima įvertinti, ar jie emociškai gali susidoroti su tokios keistos ir nemalonios procedūros įtampa.

Parengta pagal Iflscience.com