Savaitgalį Neringoje – pavasarinė žvejų šventė „Žiobrinės“

Neringa
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybės inf.

Artėjantį savaitgalį Neringoje vyks pavasarinė Neringos žvejų šventė, kurios skaniausias akcentas – ant laužo kepami žiobriai. Šventės proga bus taikoma įvažiavimo į Neringą lengvata, galiosianti visą parą.

Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą bus atleidžiami asmenys, į Neringą įvažiuojantys lengvaisiais automobiliais nuo balandžio 28-osios 12  val. iki balandžio 29-osios 12 val.

„Žiobrinių“ šventei skirtos iniciatyvos prasidės balandžio 28-ąją ir tęsis iki balandžio 30-osios. Šventinį savaitgalį Neringa kviečia pradėti nuo kelionės šventinių patiekalų maršrutu, prie kurio prisijungė Juodkrantės, Pervalkos ir Nidos maitinimo įstaigos – leisdamiesi į kulinarinę kelionę rasite pačių įvairiausių patiekalų iš žuvies ir su žuvimi.

Balandžio 28-ąją įžanga į „Žiobrines“ taps Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos dokumentų paroda „Žiobrinės. Receptai ir ne tik...“ (paroda bus atvira lankytojams penktadienį ir šeštadienį nuo 11 iki 18 val.). Penktadienio vakarą bus galima išbandyti karštų akmenų terapiją, kurią pristatys Neringos sveikatos klubas „Esuva“ (18 val. Skruzdynės g. 5).

Žiobrius ant laužo Neringa keps balandžio 29-ąją – šią dieną numatoma daugiausia šventinių iniciatyvų. Pievoje greta Nidos uosto bus galima ne tik pačiam ant laužo žiobrį išsikepti, bet ir susipažinti su pamario krašto tradicijomis ir ne tik. Šeštadienio vidurdienį paskelbus „Žiobrinių“ atidarymą, šventinę programą  pievoje greta Nidos uosto pristatys folkloro ansamblis „Giedružė“ (vad. Audronė Buržinskienė). Žvejas Karolis Tamulis demonstruos tradicinę Kuršių marių žvejybą. Koncertuos kapela „Joldija“ (vad. Laurynas Vainutis). Vyks mokomieji, kūrybiniai ir aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai.

Veiklų netruks ir Nidos uosto kaimynystėje esančiame Kuršių nerijos nacionalinio parko Lankytojų informacijos centre: šeimos su vaikais bus kviečiamos dalyvauti žaidime-ekskursijoje Keliaukime po Kuršių neriją“ ir laimėti įvairių prizų, o čia vyksiančio edukacinio užsiėmimo metu bus galima sužinoti daugiau apie žiobrius – žiobrių biologiją, gyvenimo būdą, migracijas bei jų svarbų poveikį Kuršių marioms ir Lietuvos upėms. Čia taip pat bus galima išmokti žvejybos tinklų mezgimo amato.

Balandžio 29-30 dienomis veiks Amatų, tautodailės dirbinių ir maisto mugė (Naglių gatvėje).

Neringos savivaldybė primena, kad nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą yra atleidžiami asmenys, vykstantys tik su elektra varomomis transporto priemonėmis, pateikę transporto priemonės  registracijos liudijimą. Neįgalieji, turintys 0-25 % darbingumą su juos lydinčiais asmenimis, pateikę atitinkamą pažymėjimą ir kitais numatytais atvejais.

Neringos savivaldybė taip pat primena, kad nuo gegužės 1-osios daliai transporto priemonių keičiasi rinkliavos dydis už įvažiavimą į Neringą.

„Žiobrinių“ šventės programą rasite: https://www.kulturossala.lt