Vyko XII Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė „Šimtakojis“

0001_siena-1www_1697459383
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Spalio 7-8 d. Plungės kultūros centre vyko baigiamoji vaikų ir jaunimo teatrų laureatų šventė „Šimtakojis“. Didžiausia Lietuvoje vaikų ir jaunimo teatrus vienijanti apžiūra-šventė, organizuojama kas dvejus metus nuo 2001 m., atskleidžia vaikų teatrų įvairovę, leidžia vaikams pajusti vaidybos ir kūrybos proceso džiaugsmą. Šiemet apžiūroje dalyvavo du šimtai Lietuvos vaikų ir jaunimo teatro trupių bei Lenkijos lietuvių bendruomenės vaikų ir jaunimo teatrai iš Punsko ir Suvalkų. Į finalą pateko 60 spektaklių, iš kurių geriausiais paskelbti 17 laureatų ir 10 diplomantų.

Tarp laureatų ir diplomantų – Raseinių meno mokyklos „Svajoklio“ teatras, pristatęs apžiūrai net du spektaklius. Spektaklis „Siena“ (scenarijaus autorė ir režisierė, mokytoja ekspertė  Albina Damašauskienė) tapo laureatais ir dalyvavo baigiamojoje šventėje Plungėje. Kitas spektaklis, sukurtas pagal mūsų kraštiečio S. Stanevičiaus pasakėčią „Erelis, paukščių karalius ir gudrybė karaliuko“  (režisierė Albina Damašauskienė), taip pat pelnė aukštą įvertinimą ir tapo diplomantu.
 
Džiugu, kad ir 2021 m. apžiūroje-šventėje „Šimtakojis“ Raseinių meno mokyklos spektaklis „Sigutė“ (pagal Vydūną, režisierė Albina Damašauskienė) tapo laureatais ir buvo pripažintas ryškiausiu vaikų ir jaunimo teatrų sezono spektakliu Lietuvoje.
 
Raseinių meno mokyklos „Svajoklio“ teatras įkurtas 1995 metais. Beveik tris dešimtmečius teatras, sėkmingai vadovaujamas Albinos Damašauskienės, yra vienas iš stipriausių vaikų ir jaunimo teatrų Lietuvoje. Teatrui suteikta I meninio pajėgumo kategorija, jis apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu Lietuvoje „Aukso paukštė“.