Vyko diskusija dėl pagrindinės Kėdainių miesto gatvės tvarkymo

370258971_858091855626141_4364031829975010908_n
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kędainių rajono savivaldybė

Pasirašius Kėdainių rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos bendradarbiavimo sutartį, tarp numatytų įsipareigojimų iš Kelių direkcijos pusės buvo suplanuota ir sutvarkyti pagrindinę Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvę.

Savivaldybės atstovams gavus šios gatvės planuojamo kapitalinio remonto projektą, kilo daug klausimų, nes projektas parengtas nesitarus ir nesuderinus sprendinių. Tad rajono vadovai inicijavo susitikimą su AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais, kad išsakytų savo pastabas.

„Labiausiai kliūva tai, kad ši pagrindinė mūsų miesto eismo arterija projekte yra siaurinama. Projektuotojai teigia besivadovaujantys galiojančiais teisės aktais ir rengia projektą atsižvelgę į juos. Tačiau mes turime išsireikalauti, kad gatvė būtų atnaujinta ne apsunkinat eismą, o palengvinant jo sąlygas ir užtikrinant saugumą. Tikrai nepritariame projektui, pagal kurį ši gatvė siaurėja. Net keliose vietose naikinami iki šiol esantys išvažiavimai abiem kryptimis. Negalime sutikti ir su planuojamu išvažiavimu iš Autobusų stoties. Akivaizdu, kad projektas parengtas neįsiklausius į čia gyvenančių žmonių lūkesčius. Neturi būti darbas dėl darbo. Mes norime, kad ši gatvė butų patogi ir saugi eismo dalyviams“, - diskusijoje su AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Mero bei kitų susitikime dalyvavusiųjų kėdainiečių teigimu, sunku suvokti, kodėl norima apsunkinti eismo sąlygas. Buvo išsakyti argumentai ir dėl autobusų, specialiųjų tarnybų transporto važiavimo sąlygų.

„Kažin ar pagalvojo projektuotojai, kaip šia gatve reikės skubiai pravažiuoti Greitosios medicinos pagalbos, gaisrinės mašinoms. Dabar, kai gatvė plati, šiam transportui sudaromos sąlygos skubiai pralėkti automobiliams pasitraukus į gatvės pakraščius, o jei liktų tik  dvi siauros (pagal reikalavimus 3,25 metro) juostos, tai pasitraukti nebūtų kur. Apsunktų eismas susiaurintoje gatvėje ir žiemos metu iškritus sniegui“, - sakė meras.

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai, atsakingi specialistai pasakė, kad nesutinka su parengtu projektu ir prašo jį pakeisti.

Susitikime dalyvavęs AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus patarėjas Remigijus Lipkevičius, išklausęs kėdainiečių pastabų, sakė, kad apgailestauja, jog rengiant projektą nebuvo išklausyta savivaldybės atstovų pozicija. R. Lipkevičius pažadėjo ieškoti sprendimų keisti projektą, kad gatvė išliktų tokia, kokia yra dabar.

Be šio klausimo susitikime buvo iškelti Josvainių kelio tvarkymo ir planuojamo Šėtos miestelio Rambyno gatvės tvarkymo klausimai. Į juos patikslinti atsakymai bus duoti artimiausiu metu.