VTEK nusprendė rinkti informaciją dėl galimų D. Kreivio ir „Ignitis grupės“ sąsąjų

VTEK nusprendė rinkti informaciją dėl galimų D. Kreivio ir „Ignitis grupės“ sąsąjų
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė surinkti papildomus dokumentus ir informaciją dėl energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir finansų viceministro Gedimino Norkūno elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo bei jų sąsąjų su bendrove „Ignitis", rašoma VTEK Seimo Socialdemokratų partijos frakcijai skirtame laiške. VTEK surinkusi medžiagą spręs ar pradėti tyrimą.

Taip pat, VTEK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo 25 straipsnio 5 dalies 1 punktu, nusprendė atlikti aprašytų aplinkybių vertinimą. Komisija kreipėsi dėl papildomų šiai situacijai įvertinti reikalingų dokumentų ir informacijos pateikimo.
 
„Gavusi prašomus dokumentus, Komisija (VTEK – ELTA) spręs klausimą dėl galbūt Įstatymo nuostatas pažeidžiančių Lietuvos Respublikos energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir Finansų viceministro Gedimino Norkūno veikų tyrimo pradėjimo/nepradėjimo“, – rašoma laiške.
 
ELTA primena, kad reaguodami į publikaciją apie energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir finansų viceministro Gedimino Norkūno sąsajas su bendrove „Ignitis“, Socialdemokratų partijos frakcijos nariai nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), teigiama pranešime žiniasklaidai.
 
LRT žurnalistai išsiaiškino, kad energetikos ministras D. Kreivys turi 40 proc. akcijų bendrovėje „Catus“, kuri valdo daugiau kaip 90 proc. bendrovės „Norteo“ akcijų, o ši turi „Ignitis grupės“ akcijų.
 
Tuo metu viceministras G. Norkūnas, kuriam pavesta tiesiogiai kuruoti „Ignitis grupę“, anot tyrimo, pats turi „Ignitis grupės“ akcijų.
„Viceministro ryšys su energetikos bendrove yra tebesitęsiantis, akcijų jis nėra atsisakęs. [Prašome] pradėti tyrimą ir nustatyti, ar jis nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo“, – rašoma socialdemokratų kreipimesi į VTEK.