Raubonių parkui įteikti trys privalomieji nurodymai pripažinti teisėtais

Lietuva
„Youtube“ stop kadras ir BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Aplinkos apsaugos departamento VšĮ Raubonių parkui įteikti privalomieji nurodymai yra teisėti ir pagrįsti, ir apeliacinį skundą atmetė neskundžiamu sprendimu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Raubonių parkas skundė tris Aplinkos apsaugos departamento privalomuosius nurodymus.  
 
Pareiškėjas, nesutikdamas su pirmu departamento privalomuoju nurodymu dėl neteisėto prerinių šuniukų ir dryžuotųjų voverių laikymo neturint reikiamų leidimų, bandė įrodyti, kad jam buvo suteiktas leidimas įkurti zoologijos sodą.  
 
Teismas konstatavo, kad VšĮ Raubonių parkas būtino zoologijos sodo leidimo neturėjo, taigi šiuos gyvūnus laikė neteisėtai ir laikyti jų nebegali, pažymima pranešime.
 
Antras ginčijamas privalomasis nurodymas buvo dėl pagrįstumo įrengti privalomajame nurodyme išvardytiems laukiniams gyvūnams (pvz., pelėdoms, elniams, surikatai ir kt.) aptvaruose ar voljeruose vidaus patalpas, atitinkančias Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių 4 priede nustatytus reikalavimus. 
 
Teismo sprendimu antras privalomasis nurodymas buvo duotas pagrįstai. 
 
Teismas, išnagrinėjęs skundą dėl trečiojo privalomojo nurodymo, nusprendė, kad VšĮ Raubonių parkas negali laikyti dalies laukinių gyvūnų, nes jie buvo laikomi neturint teisėtų įsigijimo dokumentų, reikiamų leidimų laikyti gyvūnus ir komercinio naudojimo sertifikatų, rašoma pranešime.
 
Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų sprendimas paliktas nepakeistas ir nutartis neskundžiama.