VSAT vadas: Baltarusijos pasieniečių įžengimas į Lietuvą buvo tyčinė provokacija

64dde25750e5e20230817igphoto1315
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Vilmantas Venckūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad trijų ginkluotų Baltarusijos pareigūnų įžengimas į Lietuvos teritoriją buvo tyčinis veiksmas.

Kaip antradienį pranešė VSAT, Ignalinos rajone trys ginkluoti Baltarusijos pareigūnai iš savo šalies įžengė į Lietuvos teritoriją iki pustrečio metro.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas BNS sakė, kad tai buvo tyčinė Baltarusijos pareigūnų provokacija.

„Tai buvo tikrai tyčinis veiksmas, kadangi Baltarusijos pasieniečiai puikiai žino, kur eina sienos linija. Tuo labiau, aiškiai matomas ir fizinis barjeras, sienos ženklai. Galima vertinti šį incidentą kaip tyčinį dalyką, norint patikrinti mūsų budrumą“, – teigė R. Liubajevas.

„O tai, kad visa situacija buvo fiksuojama ir kontroliuojama, dar kartą įrodo, kad mes vykdome labai detalią kontrolę, matome ir valdome situaciją prie valstybės sienos. Esant tokiems ir panašiems incidentams, turime galimybę tinkamai reaguoti“, – pridūrė jis.

Anot VSAT, šiuo metu renkama medžiaga ir sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėjimo, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vadas dėl šio įvykio kreipėsi į atitinkamą Baltarusijos sienos įgaliotinį.

„Kaip visą laiką, Lietuva griežtai reaguoja į tokio tipo incidentus, yra numatyta tvarka, informuoti Baltarusijos sienos apsaugos tarnybos atstovai, planuojama informuoti ir Užsienio reikalų ministerijos lygiu, bus rengiama nota, kuri bus perduota Baltarusijai“, – BNS pasakojo R. Liubajevas. 

Tris Baltarusijos pusėje patruliavusius ginkluotus šios šalies pasieniečius per sienos stebėjimo sistemą užfiksavo Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai. Baltarusijos pareigūnai savo teritorijoje palei sieną per sniego pusnis pirmadienį ėjo ties Ignalinos rajono Vaitiškės kaimu.

„Įžengę į Lietuvos pusę iki pustrečio metro baltarusiai pradėjo eiti tarp įrengto fizinio barjero, kuris užkerta kelią toliau patekti į Lietuvos gilumą, ir sienos linijos. Į šią vietą tuoj pat buvo sutrauktos Puškų užkardos pasieniečių pajėgos, tačiau incidentui nesivystant jų įsikišimo neprireikė“, – rašoma VSAT pranešime.

Pasak pasieniečių, situacija buvo kontroliuojama, o toliau į Lietuvą įžengti Baltarusijos pareigūnams nebuvo galimybių ir dėl Lietuvoje esančio fizinio barjero, ir dėl VSAT pajėgų pasirengimo reaguoti.

Pernai balandį pasieniečiai fiksavo du panašius incidentus Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose.