VSAT: Baltarusijos pasieniečiai migrantus palydi į vietas, kur dar nėra tvoros

VSAT: Baltarusijos pasieniečiai migrantus palydi į vietas, kur dar nėra tvoros
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Baltarusijos pasieniečiai aktyviais veiksmais tebeprisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą, jie atlydi užsieniečius į vietas, kur dar nebaigtas įrengti fizinis barjeras, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

„Baltarusijos pasieniečiai aktyviais veiksmais tebeprisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą, pavyzdžiui, atgabena migrantus iki valstybės sienos, juos atlydi į vietas, kuriose nėra fizinio barjero arba jis nebus statomas dėl gamtinių sąlygų. Taip pat migrantams padedama gadinti fizinį barjerą neteisėtam perėjimui į Lietuvą“, – teigiama ketvirtadienį VSAT išplatintame pranešime.

Lietuvos pareigūnų teigimu, tai patvirtina ir neteisėtų migrantų liudijimai.

Anot VSAT, Švenčionių rajone Žolinių savaitgalį sulaikyti keturi užsieniečiai paliudijo prie sienos buvę atgabenti Baltarusijos pareigūnų, šie juos atvedė į pažeidimo vietą ir nukreipė į Lietuvą.

Čia Lietuvos pusėje dar nebaigti fizinio barjero įrengimo darbai, todėl vedliai migrantams būtent šioje nurodė kirsti sieną. Tai vaizdo stebėjimo sistemomis pamatę pasieniečiai pažeidėjus sulaikė.

Keturi suaugę vyrai neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ir prisistatė Afganistano piliečiais. 

„Sulaikytų užsieniečių savijauta buvo gera, grėsmių jiems nebuvo kilę, todėl vadovaudamiesi galiojančiais teisės aktais pasieniečiai vyrų į Lietuvą neįleido ir netrukus grąžino atgal į Baltarusiją“, – teigiama VSAT pranešime. 

Minėtoje vietoje vyksta fizinio barjero įrengimo darbai. Apsauginė tvora jau pastatyta ir būtent čia joje įrenginėjami vartai. Pro juos bus patenkama prie koncertinos, kuri čia artimiausiu metu bus įrengta ir drieksis tarp tvoros bei pačios sienos linijos. 

„Akivaizdu, kad be baltarusių pagalbos migrantai nežinotų, kad čia tebevyksta fizinio barjero įrengimo darbai ir sieną kirsti šioje konkrečioje kol kas lengviau nei ten, kur jie baigti. Tokią informaciją turi Baltarusijos pareigūnai, stebintys barjero tiesimo darbus ir nukreipinėjantys užsieniečius neteisėtam sienos kirtimui“, – teigia VSAT.

Pastarosiomis dienomis į Lietuvą iš Baltarusijos neįleidžiama nuo 30 iki 90 neteisėtų migrantų per parą.

Iš viso nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į Lietuvą neįleista beveik 12,4 tūkstančio. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne vieną kartą.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Prieš metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.