PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Birželio 30 d. 08:00

VRM svarsto Asmens dokumentų išrašymo centrą prijungti prie Migracijos departamento

Lietuva

Migracijos departamentas. VRM nuotr.

Paulius PerminasŠaltinis: BNS


307143

Vidaus reikalų ministerija (VRM) svarsto galimybes Asmens dokumentų išrašymo centrą (ADIC) prijungti prie Migracijos departamento.

Kaip BNS nurodė ministerija, tokiais veiksmais „siekiama sustiprinti įstaigos kontrolę, gerinti klientų aptarnavimo kokybę bei užtikrinti aukštus asmens dokumentų gamybos ir nacionaliniam saugumui taikomus standartus“.

Kaip vieną iš priežasčių, paskatinusių svarstyti ADIC reorganizaciją ir imtis pokyčių, VRM nurodė žurnalistų paskelbtą informaciją, kuri viešumoje sukėlė „pagrįstų abejonių“ dėl įmonės „Garsų pasaulis“, gaminančio blankus pasams, reputacijos ir patikimumo.

Kaip gegužę skelbė naujienų portalas „15min“, 2011 metais „Garsų pasaulį“ valdžiusi įmonė, kartu su Baltarusijoje monopolį turinčia hologramų gamintoja „Golografičeskaja industrija“, Lietuvoje įsteigė bendrą kompaniją „GP Holographics“. Ji tiekė „Garsų pasauliui“ holograminę plėvelę, naudotą gaminant trečiųjų šalių dokumentus.

Tarp „Golografičeskaja industrija“ akcininkų – Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos „pinigine“ vadinamas Viktoras Ševcovas.

„Garsų pasaulio“ vadovė Ana Janauskienė „15min“ yra tvirtinusi, kad su „GP Holographics“ visi ryšiai nutraukti 2022 metais, prasidėjus karui Ukrainoje – parduotos įmonės akcijos, nebeužsakomos prekės.

Kaip rodo „15min“ surinkti duomenys, „Garsų pasaulis“ turėtas „GP Holographics“ akcijas per tarpininką pardavė V. Ševcovui.

Nepaisant to, „Garsų pasaulis“ ir „GP Holographics“ Vilniuje iki šiol įsikūrę tuo pačiu adresu, dalijasi ta pačia administratore ir buhalteriu.

Šiuo metu 70 proc. „GP Holographics“ akcijų valdo V. Ševcovas. Dar 10 proc. – Baltarusijos įmonė „Golografičeskaja industrija“, 15 proc. – pastarosios generalinis direktorius Aliaksandras Babarenka.

Premjerė Ingrida Šimonytė „15min“ yra teigusi, kad žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie galimas įmonės sąsajas su Minsko aplinka vertina Valstybės saugumo departamentas, anot portalo, patikrinimą taip pat atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

VRM vertinimu, ADIC iki šiol skyrė per mažai dėmesio, kad organizuojant blankų viešuosius pirkimus būtų užtikrinama kuo didesnė konkurencija ir pritraukiama daugiau paslaugos teikėjų.

„Pažymėtina ir tai, kad plačioje vidaus reikalų valdymo srityje sudėtinga užtikrinti tinkamą tokios mažos įstaigos kontrolę. Be to, ADIC veikla yra labai specifinė, o atliekamos funkcijos – glaudžiai susietos su Migracijos departamente vykstančiais dokumentų išdavimo procesais“, – teigė ministerija.

Pasak VRM, būtų tikslinga turėti „vieną stiprią ir į klientų aptarnavimo kokybę orientuotą įstaigą, kuri ir kontroliuotų asmens dokumentų išdavimo procesą, ir pilna apimtimi prisiimtų už tai atsakomybę“.

Artimiausiu metu ministerija žada sudaryti darbo grupę, kuriai bus pavesta parengti ADIC reorganizavimo planą ir sąlygų aprašą. VRM vėliau planuoja dėl šios įstaigos reorganizacijos kreiptis į Vyriausybę.

„Įstaigoje dirbantiems žmonėms bus siekiama skurti patrauklesnes ir lankstesnes darbo sąlygas, darbuotojų turimos socialinės garantijos išliks nepasikeitusios“, – tikina ministerija.

ADIC išrašo asmens dokumentus, tarp jų – Lietuvos piliečių pasus, leidimus nuolat gyventi Lietuvoje, asmens be pilietybės kelionės dokumentus, teisės į Lietuvos pilietybės išsaugojimą pažymėjimus, pabėgėlio kelionės dokumentus, leidimas laikinai apsigyventi Lietuvoje.

#VRM#DOKUMENTAS#MIGRACIJA#DEPARTAMENTAS