VRK ragina gerbti rinkėjų pageidavimą negauti politinės reklamos

Lietuva
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.

Prieš kiekvienus rinkimus į VRK kreipiasi rinkėjai, klausdami, kodėl jiems yra platinami lankstinukai, brošiūros ar kita dalijamoji medžiaga, nepaisant aiškiai ant gyventojo pašto dėžutės užklijuoto prašymo „Nepageidauju gauti reklamos“.

Rinkimų kodeksas nenumato draudimo teikti politinę reklamą, jeigu yra aiškiai išreikštas asmens nesutikimas. Taip pat tokio draudimo kodekse nėra ir teikiamiems įprastinio pobūdžio informaciniams pranešimams apie valstybės politikų ar politinių partijų veiklą.

Tačiau, atsižvelgdama į rinkėjų prašymus ir nepasitenkinimą, VRK ragina valstybės politikus, politines organizacijas bei kitus politinės kampanijos dalyvius gerbti žmonių prašymus ir nedalyti jiems nepageidaujamų leidinių su politine reklama ar kita su rinkimais susijusia informacija tokiais atvejais, kai gyventojai yra išreiškę aiškų pageidavimą tokios informacijos negauti.

VRK informacija