PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 24 d. 13:54

VRK panaikino K. Bartoševičiaus Seimo nario mandatą: įgaliojimai suteikti V. Semeškai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


257310

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė panaikinti Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus įgaliojimus ir suteikė parlamentaro mandatą konservatoriui, buvusiam krašto apsaugos viceministrui Viliui Semeškai. Tokį sprendimą VRK nariai priėmė vienbalsiai.

Naujas Seimo narys V. Semeška pareigas pradės eiti tik po priesaikos davimo – tai parlamentaras galės padaryti Seimo pavasario sesijos pradžioje arba sušaukus neeilinę sesiją.


Pats K. Bartoševičius posėdyje nedalyvavo. Politikas apie mandato atsisakymą pranešė pirmadienį, tačiau VRK jo pareiškimą elektroniniu paštu gavo dar praėjusį penktadienį, apie 20 val. vakaro.


Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš aktyvios politikos, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja ir Seimo nario mandato atsisakantis K. Bartoševičius.


Pats valdančiųjų konservatorių frakcijoje dirbęs parlamentaras neigia galimus įtarimus ir Eltai tikino priėmęs sprendimą dėl asmeninių priežasčių.


Generalinė prokuratūra 2022 m. lapkričio 15 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso (BK) 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.


BK 150 straipsnio 4 dalis numato, kad tas, kas tenkino lytinę aistrą su mažamečiu prieš šio valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 13 metų.


BK 150 straipsnio 3 dalyje nurodoma, jog tas, kas minėtus veiksmus atliko nepilnamečiam asmeniui baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 10 metų.
BK 153 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tas, kas atliko jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.


Vadovaujantis Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Seimo nario asmuo neliečiamas, o Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis generalinis prokuroras.


K. Bartoševičius 2020 m. į Seimą išrinktas pagal TS-LKD sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai.