VRK kviečia antradienį balsavusius Anykščių rinkėjus atvykti dar kartą: dalis jų trečiadienio rytą jau grįžo pakartotiniam balsavimui

Anykščiai
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), gavusi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą, atstatė kandidato Kęstučio Tubio kandidatūrą į Anykščių rajono merus. Pirmosios išankstinio balsavimo dienos rezultatai bus neįskaitomi, dėl to rinkėjai kviečiami atvykti ir atiduoti savo balsą dar kartą, skelbiama VRK pranešime žiniasklaidai.

Primenama, kad LVAT antradienį nusprendė panaikinti VRK sprendimą, kuriuo VRK buvo panaikinusi minėto kandidato registraciją rinkimuose. Dėl šios priežasties kovo 14 d. VRK skubiai sušaukto posėdžio metu VRK nariai vienbalsiai nusprendė grąžinti Kęstutį Tubį į rinkimus, o pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjų paduotų balsų neįskaityti.
 
Antradienį, posėdžio metu, VRK patikslino, kad pirmąją išankstinio balsavimo dieną Anykščiuose savo balsus atidavė 87 rinkėjai.
 
VRK duomenimis, lyginant su kitomis savivaldybėmis, Anykščių rinkėjų balsavimo aktyvumas yra vienas žemiausių visoje Lietuvoje ir siekia 0,48 procento.
 
Dėl Anykščių rajono mero posto II rinkimų ture varžosi Kęstutis Tubis ir Dainius Žiogelis. 
 
Rinkėjai, kurie jau balsavo pirmąją balsavimo iš anksto dieną gali atvykti ir perbalsuoti – tokia galimybė jiems bus suteikta. Rinkėjo teisė pakeisti jo apsisprendimą balsuojant iš anksto numatyta ir Rinkimų kodekse.
 
VRK duomenimis, jau yra vakar balsavusių rinkėjų, kurie atvyko į balsavimo vietas ir balsavo iš naujo.