VRK atsisakė iš Darbo partijos sąrašo išbraukti su hašišu įkliuvusį druskininkietį

Druskininkai
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį atsisakė iš kandidatų sąrašų išbraukti su dideliu kiekiu narkotikų įkliuvusį Darbo partijos kandidatą į Druskininkų savivaldybės tarybą, nes jau praleistas tam numatytas terminas.

Išbraukti Edviną Garackevičių iš kandidatų sąrašo prašė partija, nes sausio 31 dieną paaiškėjo, kad jam pateikti įtarimai dėl disponavimo dideliu kiekiu narkotikų.

„Kai buvo teikiami pareiškiniai dokumentai VRK, nebuvo žinoma, kad šitas asmuo turi kokį nors teistumą ar yra prieštaringos reputacijos, ir jis buvo įrašytas į sąrašą pirmu numeriu. Tik paskutinėmis sausio dienomis paaiškėjo informacija dėl jo galimai nusikalstamos veikos, tikrai sunkaus nusikaltimo“, – ketvirtadienį per VRK posėdį sakė komisijos narė Jolanta Petrušauskienė, į VRK deleguota Darbo partijos.

Ji priminė, kad sausio 31 dieną Darbo partijos prezidiumas pašalino E. Garackevičių iš partijos ir nusprendė kreiptis į VRK, prašydama išimties tvarka išbraukti asmenį iš kandidatų sąrašo.

Pasak J. Petrušauskienės, kadangi E. Garackevičius įrašytas pirmu numeriu yra didelė galimybė, jog su pusę kilogramo hašišo įkliuvęs asmuo gaus Druskininkų savivaldybės tarybos mandatą.

VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė atkreipė dėmesį, kad asmeniui kol kas tik pateikti įtarimai, jis nėra nuteistas.

Rinkimų komisija nusprendė nei šio, nei kitų šešių prašymų atšaukti pareiškinius dokumentus netenkinti, nes praleistas įstatyme nustatytas terminas, kai kandidatai gali būti išbraukiami iš sąrašų. 

VRK nariai svarstė, kad ėmus taikyti išimtis, gali būti piktnaudžiaujama ir sąmoningai žlugdomi kandidatų sąrašai.

Portalas „15min“ antradienį pranešė, kad E. Garackevičiaus automobilyje teisėsauga aptiko pusę kilogramo hašišo, jis dėl įtarimų disponavus dideliu kiekiu narkotikų suimtas mėnesiui.