Vonios plytelės – kaip išsirinkti?

Vonios plytelės – kaip išsirinkti?
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nors šiais laikais vonios plytelių pasirinkimas stebina savo spalvų, raštų, medžiagų, dydžių bei dizainų gausa, išsirinkti tinkamas vonios plyteles gali būti tikras iššūkis. Prieš įsigyjant plyteles voniai, svarbu atsižvelgti į tokius dalykus kaip interjero stilius, plytelių dydis, plytelių derėjimas su grindų plytelėmis, dušo kabinos ar vonios erdvė bei vonios plytelių priežiūra. Tam, kad išsirinkti plyteles voniai būtų lengviau, UAB Apdailos namai specialistai pasidalins keliais naudingais patarimais.

Pagrindiniai kriterijai renkantis plyteles voniai

Kaip minėjome, vonios interjero dizainas, plytelių dydis, jūsų vonios kambario dydis, dušo kabinos ar vonios užimama erdvė, yra vieni iš svarbiausių kriterijų, kuriuos būtina apsvarstyti renkantis vonios plyteles

Pirmiausiai, nuspręskite, kokio vonios kambario interjero stiliaus norėtumėte, nes būtent pagal jį ir bus pasirenkamos vonios kambario plytelės. Geriausiai apsvarstyti, koks stilius vyrauja visame būste ir kaip jūsų vonios kambarys derės prie visumos. 

Apsvarsčius pirmuosius žingsnius vėliau galite rinktis plytelių voniai dydį. Natūralu, jog jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis, tuomet geriau rinktis mažas vonios plyteles. 

Svarbu, kad plytelės voniai derėtų su vonios grindų plytelėmis. Specialistai pataria rinktis iš ne daugiau kaip trijų skirtingų plytelių rūšių, nes kitaip vonios kambarys atrodys chaotiškai. Žinoma, galite derinti skirtingas spalvas ar raštus, tačiau tai reikėtų daryti itin atsargiai.

Nusprendę, kokio stiliaus bus jūsų vonios kambarys, išsirinkę plytelių dydį, spalvą ir suderinę grindų plytelių dizainą, pasirūpinkite vonios ar dušo erdve. Tikriausiai dušo kabinai naudosite kitokias grindų plyteles, kad jos būtų neslidžios ir pritaikytos dušui. Jei norite sukurti vientisumo įvaizdį, galite rinktis tas pačias plyteles dušo grindims ir vonios sienoms.

Patvariausios vonios grindų plytelės

Renkantis vonios plyteles, svarbų vaidmenį vaidina jų patvarumas ir ilgaamžiškumas. Itin ilgą laiką tarnaus akmeninės (granito, marmuro), porcelianinės ir keraminės plytelės. 

Porcelianas yra mažiau akytas nei keraminės plytelės, todėl yra tvirtesnis, patvaresnis ir sugeria mažiau vandens. Netgi stiklinės plytelės gali tarnauti ilgai, jei bus tinkamai prižiūrimos.

Vonios sienų ir grindų plytelių rūšys ir savybės

Vonios grindų plytelės skiriasi nuo sienų plytelių, nes jos pagamintos taip, kad neslystų ir tiktų klojimui ant grindų. Dažniausiai grindų plytelėms yra pasirenkamas porcelianas ar akmens masė, nes tokios vonios grindų plytelės yra stipresnės bei atsparesnės. Tuo tarpu vonios sienų plytelės dažniausiai yra pagamintos iš keramikos ir pasižymi dekoratyviniu blizgesiu. 

Populiariausios vonios sienų ir grindų plytelių rūšys yra porcelianinės, keraminės, marmuro, vinilinės, akmens masės, stiklinės ir „terracotta“ plytelės. 

Kiekviena iš šių plytelių rūšių pasižymi savo unikaliomis savybėmis, trūkumais ir privalumais. Pavyzdžiui, keraminių plytelių privalumas yra tas, jog jas galima klijuoti tiek ant sienų, tiek ant grindų. Taip pat, jos pasižymi nedidele kaina, lengva priežiūra ir spalvų bei stilių įvairove.

Jeigu norite, kad vonios plytelės tarnautų ilgai, porcelianinės plytelės yra idealus pasirinkimas. Porcelianinės vonios plytelės yra ilgaamžės, kadangi jos atsparios vandeniui ir įbrėžimams. Vis dėlto, jei norite, jog jūsų vonios kambarys alsuotų prabanga, neabejotinai rinkitės marmuro plyteles. Tuo tarpu stiklinės plytelės suteiks unikalumo jūsų vonios interjerui bei erdvės ir šviesos pojūtį.

Jei ieškote kokybiškų vonios sienų ar grindų plytelių, apsilankykite Apdailos namų plytelių salonuose Vilniuje ir Gargžduose, kuriuose rasite platų plytelių pasirinkimą ir visada pasiruošusius padėti konsultantus.

Reklama