Vokietijos futbolo rinktinė iškrito iš pasaulio čempionato

Pasaulis

alfa.lt nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt

43198

Pasaulio futbolo čempionate užfiksuota pirmoji didelė sensacija. Čempionės titulą Rusijoje gynusi Vokietija Kazanėje 0:2 pralaimėjo Pietų Korėjai ir baigė pasirodymą turnyre. Tai pirmas kartas nuo 1938 metų, kai Vokietija ar tuometė Vakarų Vokietija neišeina iš pasaulio čempionato grupių etapo.

Kitose F grupės rungtynėse Jekaterinburge Švedija 3:0 sutriuškino Meksiką ir šios komandos prasmuko į aštuntfinalį, palikdamos už borto vokiečius. Šiems būtų užtekę lygiųjų su Pietų Korėja, jeigu Švedija nebūtų įveikusi Meksikos.

Vokiečiai brangiai sumokėjo už vangumą pirmajame kėlinyje su Pietų Korėja. Pasaulio čempionai vos dukart smūgiavo į vartų plotą ir nesukūrė nei vienos tikrai pavojingos atakos.

Tai buvo jau trečias kartas iš eilės pasaulio čempionate, kai čempionai nepatenka į kito turnyro aštuntfinalį.

Antrajame kėlinyje Joachimas Lowas sužinojęs apie įvarčius kitose rungtynėse vieną po kito leido puolimo ginklus – Mario Gomezą, Thomasą Mullerį ir Julianą Brandtą. Tačiau šįkart fantastiškai išsigelbėti kaip mače su švedais nepavyko.

Negana to, per pridėtą rungtynių laiko krito du lengvi įvarčiai į vokiečių vartus, pasiuntę į euforiją pietų korėjiečius, kurie baigė pasirodymą trečioje vietoje, nustūmę į grupės dugną pasaulio čempionus.

Pirma Kimas Young-Gwon įmušė, kai buvo paliktas laisvas po pakelto kampinio. Tiesa, netrukus pakilo nuošalės vėliavėlė. Tačiau po azijiečių protestų, pasitaręs su VAR, rungtynių teisėjas įskaitė įvartį.

97 minutę vokiečiai visi buvo persikėlę prie Pietų Korėjos vartų ir savuosius paliko tuščius. Tuo pasinaudojęs dar kartą varžovus nubaudė Heung-Min Sonas.

Tai buvo jau trečias kartas iš eilės pasaulio čempionate, kai čempionai nepatenka į kito turnyro aštuntfinalį. Prieš ketverius metus to nepavyko padaryti Ispanijai, prieš aštuonerius – Italijai.