Vokalo studija „Rokoko“ pristato kompaktinę plokštelę „Širmasis kumeliuk“

Liubov Yarmoshenko nuotr. 3
Šiauliai
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. spalio 19 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje vyks šventinis koncertas, kurio metu bus pristatyta Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ (meno vad. Rasa Kauneckaitė) kompaktinė plokštelė „Širmasis kumeliuk“. Koncertas susirinkusiems žiūrovams padovanos nepaprastų akimirkų ir leis sugrįžti į vaikystę. Tai jau šeštoji vokalo studijos kompaktinė plokštelė, kurioje atsispindi spalvingas „Rokoko“ vaikų dainų pasaulis su temų įvairove. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas.

Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“ gyvuoja nuo 1987 metų. Kolektyvo sumanytoja ir įkūrėja – muzikos pedagogė, dainų autorė bei pedagoginių procesų tyrėja Rasa Kauneckaitė. Vokalo studija kasmet rengia tradicinius koncertus Šiaulių miesto visuomenei: „Maža kelionė per didelį pavasarį“, „Jau žvaigždė patekėjo“, taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, o nuo 1990-ųjų išleido 5 muzikos albumus. Po ilgos pertraukos bus pristatoma jau šeštoji vokalo studijos „Rokoko“ kompaktinė plokštelė žaismingu pavadinimu „Širmasis kumeliuk“.

„Ne paslaptis, kad Šiaulių kultūros centre dirba talentingi kolektyvų vadovai, subūrę talentingus narius. Džiaugiamės galėdami pristatyti muzikinį renginį, kuris žada pavergti širdis ir sielas. Ši Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ kompaktinė plokštelė liudija vaikų atsidavimą ir talentą“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

„Širmasis kumeliuk“ – tai per trejus metus su meile subrandintas viso kolektyvo kūrybinis rezultatas. Dainos albumui buvo pradėtos kurti dar per karantiną, o visų jų muzikos autorė yra pati vokalo studijos meno vadovė Rasa Kauneckaitė. Dainų tekstai įkvėpti lietuvių poetų, o pagrindinės dainos, kuria ir pavadintas visas albumas, – „Širmasis kumeliuk“ – teksto autorė yra vaikų poetė Ramutė Skučaitė.

 „Tai istorija apie kumeliuką, kuris gyvena mūsų vaikystės pasakų erdvėse. Kiekvienas suaugęs širdyje kaip brangakmenį saugo savo vaikystės geruosius prisiminimus. Kiekvienam jie yra skirtingi ir jų yra begalės. Retkarčiais jie atgyja ir tada mus tarsi kažkas paliečia, sustiprina. Tai giliai mumyse gyvenantis tas pats vaikas, kuris kažkada žaidė, karstėsi po medžius, bėgiojo po pievas“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ meno vadovė Rasa Kauneckaitė.

Naujausioje kompaktinėje plokštelėje iš viso įrašyta 12 dainų, kurių temos pačios įvairiausios – tai ištisas stebuklų pasaulis, persmelktas vaikiškais vaizdiniais, nuotykiais ir fantastika. „Tikimės, kad mūsų dainos turės savo gyvenimą ir atras savo klausytojus“, – sako Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ meno vadovė Rasa Kauneckaitė.

Kompaktinės plokštelės „Širmasis kumeliuk“ pristatymo renginyje skambės ne tik visos albumo dainos, kurias atliks įvairaus amžiaus vokalo studijos „Rokoko“ dainininkai. Studijos įkūrėja atskleidžia, kad renginyje bus trumpai apžvelgiama laisvojo ugdymo metodika, paremta vertybėmis, kurios svarbiausias principas – pasitikėjimas vaiko galiomis, jo potencialu.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad renginys nemokamas, tačiau įėjimas su kvietimais. Kvietimus iš anksto galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje (Aušros al. 31).

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt