VMVT: vaikų stovykloje Šilutės rajone įtariamas apsinuodijimo maistu protrūkis

soup-698639-1920
Šilutė
Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamentas praėjusią savaitę pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), kad 3 vaikai, buvę vaikų kaitavimo stovykloje Kintuose, paguldyti į VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninę, įtariant virusų sukeltą žarnyno infekciją. Pasak VMVT, dar 3 vaikai buvę stovykloje taip pat pasijuto blogai, tačiau į gydymo įstaigą nesikreipė.

Klaipėdos VMVT inspektoriams atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad stovyklai pagal sutartį buvo tiekiamas maistas iš VMVT maisto tvarkymo veiklą įregistravusios įmonės, tačiau stovyklos organizatoriai, taip pat vykdę maisto tvarkymo veiklą, jos nebuvo įregistravę VMVT.
 
Inspektoriai taip pat aptiko, kad atvežtas pagamintas maistas stovykloje buvo laikomas netinkamomis sąlygomis, nustatyti ir kiti pažeidimai: bendri higienos, patiekalų atsekamumo, savikontrolės procedūrų vykdymo, praneša VMVT.
 
Tęsiant tyrimą atliktas patikrinimas ir maistą stovyklai tiekusioje įmonėje. Patikrinimo metu nustatyti bendri higienos, žaliavų atsekamumo, technologijų pažeidimai. Pasak tarnybos, įmonė nustatytus trūkumus per suderintą laikotarpį turės pašalinti.   
 
Paimti maisto ir maisto tvarkymo aplinkos paviršių mėginiai. Tyrimas vis dar tęsimas, pranešime žiniasklaidai informuoja VMVT.
 
Skaitykite savo miesto naujienas!