PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Sausio 15 d. 16:38

Vizitas pas gydytoją – kantrybės išbandymas

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt


113719

Neretai tenka matyti žmones, kurie prie gydytojo kabineto atsineša laikraštį ar knygą. Taip žmonės susitaiko su tuo, kad gali tekti netrumpai palaukti priėmi­mo, ir nori laiką praleisti prasmingai. Jei vieviškių pora, laukusi vizito pas Elektrėnų konsultacinės poliklinikos gydytoją Iriną Naum­čik, būtų turėjusi knygų, turbūt būtų perskaitę nuo pirmo iki paskutinio puslapio, mat 5 valandas pralaukę, pas gydytoją taip ir ne­pateko. Vėliau paaiškėjo, kad pacientei buvo išduotas tarpinis ta­­lonas, kurį turintys pacientai priimami tik tuomet, jei kitas žmogus neateina arba apžiūra ­vyksta trumpiau nei planuota.

1-3.jpg

Į redakciją vieviškis (redakcijai pavardė žinoma) kreipėsi dar prieš šventes. Tądien jis, kaip įprasta, atvežė žmoną pas nervų ligų gydytoją I. Naumčik. Apsilankymo talonas buvo išduotas iš anksto, todėl žmona pusdieniui atsiprašė iš darbo. Porą valandų palaukę vieviškiai ėmė nekantrauti ir klausė slaugytojos, kada ateis jų eilė. „Jau pripratome, kad prie gydytojos kabineto reikia laukti ir tam iš anksto nusiteikiame. Bet, kad kai tiek pralaukę, taip ir nepriėjome, tikrai išvedė iš kantrybės. Sesutė pasakė, kad tas mūsų talonas, kurį turėjome, yra tarpinis. Jis reiškia, kad jei kažkas neateis, tada mus priims. Tokia tvarka neatrodo normali, nes laukėme 5 valandas, bet žmonos taip ir nepriėmė. Ilgai laukti negalėjome, nes jai rei­kėjo grįžti į darbą. Toks laukimas tikrai ne nervų ligų turintiems pacientams“, – ir rimtai, ir juo­kais į situaciją bandė žvelgti pacientės vyras.
Šią situaciją pakomentuoti pa­prašėme Elek­­trėnų ligoninės direktoriaus Edmundo ­Ni­paravičiaus:
„Konsultacinės poliklinikos gydytojo darbe pasitaiko situacijos, kai pacientas nukreipiamas ištyrimui į kitą gydymo įstaigą, pvz. magnetinio rezonanso arba kompiuterinės tomografijos tyrimui. Siuntimo me­tu nežinoma, kada šis tyrimas bus atliktas, todėl gydytojas negali prognozuoti kito paciento atvykimo laiko. Po tyrimo toks pacientas turi kreiptis į registratūrą pakartotinai ir laukti vizito pas gydytoją bendroje eilėje. Tai gali užtrukti iki 4 savaičių, todėl deficitinių specialybių gydytojai, siekdami anksčiau paskirti gydymą, geranoriškai sutinka priimti tokius pacientus papildomai, panaudodami neatvykusių arba anksčiau baigusių vizitą pacientų laiką.
Kadangi gydytojui taip pat tenka papildomai, be eilės, priimti sunkius ir skubius ligonius, kitiems papildomiems pacientams gali tekti palaukti ilgiau, tačiau jie visada būna priimti.“
Direktorius E. Niparavičius prašė pateikti į redakciją besikrei­pusios pacientės duomenis, kad ligoninė galėtų sudaryti audito komisiją, kuri ištirs šį atvejį ir pateiks išvadas ligoninės administracijai ir rekomendacijas personalui.
Redakcija skaitytojo tapatybės be asmens sutikimo atskleisti negali, bet kiti pacientai dabar žinos, kad kilus klausimams dėl ligoninės darbo, gali kreiptis į administraciją. Žinos pacientai ir tai, kad ilgos eilės prie gydytojo kabineto kartais susidaro dėl noro kuo skubiau priimti pacientą, o tai ne tik kantrybės išbandymas ligoniui, bet ir papildomas krūvis gydytojui.
Prie nervų ligų gydytojos eilės ištirptų tik tuomet, jei mieste dirbtų du šios srities specialistai. E. Niparavičius redakciją informavo, kad Elektrėnų ligoninė iš dalies finansuoja vieno specialisto neurologijos rezidentūros studijų išlaidas ir po trejetos metų, pagal sutartį, jaunas gydytojas 5 metus dirbs Elektrėnuose.

Virginija Jacinavičiūtė