PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Rugsėjo 27 d. 12:39

Viskas, ką verta žinoti prieš perkant valymo įrenginius

Vilnius

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


100918

Valymo įrenginiai – tai, kuo domisi vis daugiau individualių namų savininkų. Pagrindinė to priežastis – negalėjimas prisijungti prie centralizuotos kanalizacijos sistemos. Tinkamas nuotekų tvarkymas svarbus bet kokiu atveju: tai ne tik padeda užtikrinti patogias gyvenimo sąlygas, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo. Ką vertėtų žinoti prieš perkant tam skirtus įrenginius, norint, kad jie būtų funkcionalūs ir ilgaamžiai?

Sertifikatas – labai svarbus

Prieš įsigyjant bet kokią įrangą, skirtą buitinių nuotekų valymui, labai svarbu įsitikinti, kad ji sertifikuota. Dėl šios priežasties rekomenduojama pasirinkti patikimą įmonę, kurioje dirbtų puikiai savo darbą išmanantys specialistai. Be to, tokiais atvejais galima būti tikriems, kad valymo įrenginiai yra patikrinti laboratorijoje ir atitinka europinius standartus.

Aukšti nuotekų išvalymo parametrai

Nuolat besikeičiantys ir augantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina kurti vis tobulesnę įrangą, todėl šiuolaikinių prietaisų efektyvumo rodikliai yra itin aukšti. Pagrindinis iš jų – biocheminio deguonies suvartojimas (BDS), kurio vertė mažuose valymo įrenginiuose neturėtų viršyti 25 mg/O2. Taigi, nuotekos į aplinką turėtų būti išleidžiamos tik pasiekus tokius normatyvus.

Pastebėti, ar išvalymo lygis yra tinkamas, paprasta ir plika akimi. Visų pirma, vanduo turėtų būti skaidrus. Jei jis darosi balsvas ar drumzlinas, atsiranda nemalonus kvapas, tai gali reikšti, kad į įrenginį pateko chloro arba aktyviojo deguonies. Tokiais atvejais labai svarbu laiku identifikuoti problemą ir ją išspręsti – taip užtikrinsite, kad valymo įrenginiai vėl tinkamai funkcionuotų.

Proceso sutrikimų priežastys – įvairios

Nemalonaus kvapo priežasčių gali būti ir daugiau. Dar viena iš jų – užsikimšę aktyviojo dumblo tekėjimo kanalai (dėl to nustoja vykti aeracija). Dažniausiai tai lemia netinkama įrenginio eksploatacija. Laikui bėgant jame gali susidaryti popieriaus, plaukų ar kitų nešvarumų sankaupų, kurios užkemša kanalus. Taigi, rekomenduojama juos reguliariai išsiurbti, geriausia – valant perteklinį dumblą.

Proceso sutrikimus gali lemti ir įvairūs techniniai nesklandumai ar gedimai. Biologiniam nuotekų valymui būtinas oro tiekimas. To užtikrinimui įrenginiuose naudojama orapūtė, kurios veikimui reikalinga elektra. Svarbu pastebėti, kad net ir jai dingus (orapūtei neveikiant) valymo procesas nesustoja, t. y. aktyvusis dumblas išlieka gyvybingas dar 24–48 val.

Biologiniai valymo įrenginiai – efektyvus ir aplinkai palankus buitinių nuotekų tvarkymo būdas, tačiau tam, kad procese dalyvaujantys mikroorganizmai nežūtų, pirmąją įrangos naudojimo savaitę rekomenduojama riboti buitinės chemijos kiekį, o skalbimo mašiną ar indaplovę naudoti tik būtiniausiais atvejais. Geriausia, kad pirmąjį mėnesį nuotekos būtų kuo natūralesnės kilmės. Vėliau įrenginiai įsidirba pilnu pajėgumu, todėl riboti buitinės chemijos naudojimo nebereikia.

Siekiant geriausių rezultatų savaiminį paleidimą patariama vykdyti tuomet, kai oro temperatūra dienos metu nenukrenta žemiau 10 oC, o naktimis – žemiau 0 oC. Šaltojo sezono metu mikroorganizmai sunkiau dauginasi ir skaidosi. Atsižvelgę į šiuos atsargumo aspektus, užtikrinsite, kad valymo įranga įsidirbtų greičiau ir galėtumėte džiaugtis visais jos teikiamais privalumais.

Reguliari priežiūra – būtina

Tam, kad po sėkmingo paleidimo valymo įrenginiai veiktų sklandžiai, labai svarbu pasirūpinti reguliaria jų priežiūra. Laiku išsiurbdami aktyvųjį dumblą galite užtikrinti, kad jis nepatektų ir neužterštų išleidimo ploto. Priešingu atveju nuotekos ima tekėti atgal. Dumblą rekomenduojama išsiurbti maždaug 1–3 kartus per metus.

Planuojate įsirengti nuotekų valymo įrenginius? Tuomet atkreipkite dėmesį, kad jie būtų sertifikuoti ir atitiktų nustatytus aplinkosauginius reikalavimus. Geriausią sprendimą gali padėti priimti šios specialistai. Jie atsakys į visus rūpimus klausimus ir patars, kaip tinkamai eksploatuoti, prižiūrėti įrenginius, kad jie būtų ilgaamžiai.

Remiamas turinys