Visagino savivaldybės meras apskundė Desovietizacijos komisijos nurodymus keisti gatvių pavadinimus

419913464_764123075755224_7606905252453186774_n
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Išnagrinėjus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo pateiktus sprendimus ir nurodymus (dėl Kosmoso, Partizanų, Tarybų, Veteranų gatvių, Taikos prospekto pavadinimų Visagine), ir suabejojus jų teisėtumu dėl nepakankamo pagrindimo, Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz juos apskundė administraciniam teismui.

Pasak E. Galaguz, teisės turi būti vienodos visiems. „Tikrai negali būti taip, kad vienai savivaldybei tokius pavadinimus galima naudoti, o kitai – ne“, – teigia meras. Jis pabrėžia, kad laiške nurodomi įpareigojimai yra ne komisijos rekomendacija, o Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovo Arūno Bubnio sprendimas.

Pasak mero, kilo dvejonė ir dėl nurodymo keisti gatvės pavadinimą į konkrečiai įvardintą – Partizanų gatvės pavadinimą nurodoma pakeisti į „Lietuvos partizanų“, nors, pavyzdžiui, Kauno mieste taip pat yra Partizanų gatvė. „Jei privalėsime pakeisti gatvių pavadinimus, visų pirma, bendrausime ir tarsimės su savo gyventojais“, – teigia meras.

Skaitykite savo miesto naujienas!