Visagino savivaldybės kandidatų į merus debatai: kurią pusę Ukrainos ir Rusijos kare palaiko visaginiečiai?

Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Penktadienio vakarą Visagino „Verdenės“ gimnazijos aktų salėje įvyko Visagino savivaldybės kandidatų į merus debatai, kuriuos moderavo žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Debatuose dalyvavo:

    • Virginijus Andrius Bukauskas (Lietuvos socialdemokratų partija);
    • Erlandas Galaguz (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);
    • Sergejus Kotovas (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga);
    • Ilona Nekrošienė (Lietuvos regionų partija);
    • Dalia Štraupaitė (Partija „Laisvė ir teisingumas“);
    • Jevgenij Šuklin (Liberalų sąjūdis).

Debatai Visagine prasidėjo nuo tiesmuko klausimo: kandidatų buvo paprašyta pasisakyti, kokios jų mėnesinės pajamos ir kiek jie sumoka mokesčių. Kandidatai kiek sutriko, tačiau į klausimą atsakė sąžiningai.

Po to pereita prie kandidatų prisistatymo ir planų įgyvendinimo tapus meru.

Prasidėjus diskusijai, nuskambėjo teiginys, kad Visagino miestas būtų tapęs populiarus, jei būtų iškilusi planuose buvusi atominė elektrinė. Kaip būsimas meras planuoja Visaginą padaryti patrauklų?

Prasidėjus auditorijos klausimams, visaginiečiai išreiškė susirūpinimą dėl atominės elektrinės: kada bus baigta su ja susijusi veikla? Taip pat gyventojai pasigedo Visagino miesto nuorodų kelio ženklinime. Opi problema pasirodė ir gydytojų specialistų trūkumas Visagine: kaip pritraukti ką tik baigusius jaunuolius grįžti dirbti į savo gimtąjį miestą?

Kadangi Visagino tautinę sudėtį apie 50 % sudaro rusai, kandidatai į merus gavo nemažai provokuojančių klausimų dėl šiuo metu vykstančio Ukrainos ir Rusijos karo.

Diskusijos kulminacija, kaip ir įprasta, tapo trys kandidatų pažadai, kuriuos jie planuoja įgyvendinti užėmę Visagino savivaldybės mero kėdę.

Debatus organizuoja jaunimo politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“, o negalėjusiems į debatus atvykti gyvai kviečiame įvykusią transliaciją žiūrėti vaizdo įraše.