Visagino savivaldybė stiprina bendradarbiavimą su Vytauto Didžiojo universitetu

img_8436
Visaginas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Sausio 11 d. Visagino savivaldybės atstovai ir švietimo įstaigų vadovai susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovais dėl 2020 m. pasirašytos bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimo. Susitikime dalyvavo savivaldybės meras Erlandas Galaguz, vicemerė Aleksandra Grigienė, administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, VDU Švietimo akademijos kanclerės pavaduotoja doc. dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė, vyriausiasis specialistas Povilas Urbšys, savivaldybės švietimo įstaigų vadovai ir Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus specialistai.

VDU rektorius ir Švietimo akademijos atstovai pristatė bendradarbiavimo galimybes rengiant būsimus pedagogus, užtikrinant pakankamą pedagogų poreikį švietimo įstaigose, tobulinant pedagogų kvalifikaciją, pakvietė mokyklas dalyvauti jų organizuojamose Atvirų durų dienose ir kituose renginiuose, kurių metu mokytojai ir mokiniai gali susipažinti su universiteto STEAM erdvėmis, taip pat pasiūlė mokykloms organizuoti pažintinius, mokomuosius renginius, pakviečiant į juos universiteto dėstytojus.

Savivaldybės meras pristatė vykdomas švietimo veiklas savivaldybėje (Niutono kambarių konceptas, „Visagino inovacijų klasterio įkūrimas“, STEAM erdvių steigimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir kt.), priminė apie įgyvendintą kartu su VDU virtualų turizmo maršrutą „Atominis Visaginas“ ir pakvietė į vasario 28 d. vyksiančią regioninę Robotiadą.

Švietimo įstaigų vadovai pasidalino įspūdžiais iš VDU organizuojamų renginių, padėkojo už bendradarbiavimo ryšius sudarant galimybes mokiniams susipažinti su VDU studijų programomis bei tobulinant pedagogų kvalifikaciją.

Susitikimo pabaigoje buvo nutarta sudaryti darbo grupę Visagino savivaldybės ir Vytauto Didžiojo Universiteto bendradarbiavimo planui parengti.