Visagino savivaldybė gilina bendradarbiavimą su Prancūzija

Visagino savivaldybė gilina bendradarbiavimą su Prancūzija
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybės informacija

Siekiant gilinti bendradarbiavimą su Ošo miestu (Prancūzija), Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz kartu su mero pavaduotoja Aleksandra Grigiene dalyvavo susitikime su į Visaginą atvykusiu Ošo savivaldybės tarybos nariu Phillippe Marcellin, atsakingu už tarptautinius santykius ir miestų bendradarbiavimą.

Susitikime taip pat dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Julija Svidėnienė, Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vedėja Asta Sieliūnienė bei Visagino kultūros centro direktorius Audronis Imbrasas.

Siekiant iš arčiau supažindinti svečią su Visaginu, savivaldybės vadovai pristatė Visagino socialinį, ekonominį kontekstą, strategiškai svarbius Visaginui projektus, naujas kryptis ir bendradarbiavimo gilinimo su Ošo miestu svarbą. 

Po susitikimo savivaldybės atstovai su Phillippe Marcellin išvyko į Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrą, VĮ Ignalinos atominę elektrinę.

Antrąją vizito dieną svečią planuojama supažindinti su Kultūros centro veikla, Visagino kūrybos ir menų akademija, meno rezidencija „Taškas".

Auch (Ošas) yra vienas pagrindinių Prancūzijos cirko miestų. Jis garsėja savo cirko mokykla (seniausia Prancūzijoje), nacionaliniu cirko centru ir ten rengiamu vienu žinomiausių pasaulyje šiuolaikinio cirko festivaliu „Circa". Su Ošo miestu Visagino savivaldybė ketina bendradarbiauti kultūros ir švietimo srityse.