Visagino meras skųs Desovietizacijos komisijos nurodymus keisti gatvių pavadinimus

meras-1
Visaginas
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Sulaukusi Desovietizacijos komisijos įpareigojimo pašalinti Veteranų ir Tarybų gatvių pavadinimus bei Partizanų gatvę pervadinti į Lietuvos partizanų, Visagino savivaldybė sako skųsianti komisijos sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Tai Eltai sekmadienį patvirtino ir savivaldybės meras Erlandas Galaguzas.

„Taip, tikrai skųsime. Vis tiek teisė turi būti vienoda visiems. Tikrai negali būti taip, kad vienai savivaldybei tokius pavadinimus galima naudoti, o kitai ne“, – teigė E. Galaguzas.

Meras taip pat pažymėjo, jog laiške nurodomi įpareigojimai yra ne komisijos rekomendacija, o Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovo Arūno Bubnio sprendimas.

„Ne komisija tai nusprendė, ne ji rekomendavo. Pats direktorius priėmė sprendimą“, – pridūrė Visagino savivaldybės vadovas.

Desovietizacijos komisija sprendimus dėl gatvių pavadinimų pakeitimų priėmė dar praėjusių metų lapkričio 3 dieną.

ELTA primena, kad nuo pernai gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

Praėjusių metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti LGGRTC ir savivaldybių institucijoms.