Visagino komandos žurnalistinio tyrimo rezultatas – audiovizualinis ir tekstinis pasakojimas – bus pristatytas jau po kelių dienų

407921932_740237838143748_2299193569934257458_n
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Visagino komandos žurnalistinio tyrimo rezultatas – audiovizualinis ir tekstinis pasakojimas – bus pristatytas jau gruodžio 14 d. 17.30 val.

Net 16 dalyvių iš skirtingų Lietuvos miestų 2023 m. vasarą „pasimatavo“ žurnalisto profesiją. Padedant profesionaliems mentoriams, jie ėmė interviu, fotografavo, filmavo ir kitaip rinko medžiagą apie savo herojus, problemines savo miesto ar regiono temas, bandydami suprasti kitą.

Tai – Goethe’s instituto Lietuvoje vykdomas projektas „Išplėstinė Lietuva: suprasti kitą“, kurio tikslas – tobulinti įvairių kultūros srities profesijų atstovų medijų bei žurnalistikos kompetencijas bei paskatinti juos sukurti dokumentines publikacijas. Padėti tokios patirties neturintiems dalyviams susitelkė stipri mentorių komanda: LRT radijo dokumentikos kūrėja, žurnalistė Vaida PILIBAITYTĖ, dramaturgas Rimantas KMITA, taip pat trys NARA kolektyvo žurnalistai – Berta TILMANTAITĖ, Indrė KIRŠAITĖ ir Karolis VYŠNIAUSKAS.

Iš Visagino projekte VšĮ „Urbanistinės istorijos“ vardu dalyvavo Jevgenija CHOLODOVA, Oksana DENISENKO ir Nadežda KAPUSTA. Padedant žurnalistei Bertai Tilmantaitei, trijulė pasirinko atskleisti prieglobstį jauniausiame ir daugiausiai rusakalbių gyventojų turinčiame Lietuvos mieste suradusio Ivano iš Iziumo (Ukraina) istoriją, o sykiu per savo herojų papasakoti ir apie savo gimtajį miestą bei karą Ukrainoje.

Visagino komandos žurnalistinio tyrimo rezultatas – audiovizualinis ir tekstinis pasakojimas – bus pristatytas miesto bendruomenei ir istorijos herojui jau gruodžio 14 d. 17.30 val.

18.45 val. pristatymo svečiai turės progą pamatyti jaudinantį dokumentinį filmą „Laiškas Ukrainai“ (2023), įamžinusį šimtus ukrainiečių skausmui neabejingų Lietuvos gyventojų ir pilietinių iniciatyvų aktyvistų. Filmą pristatys viena iš jo bendrakūrėjų režisierė Jūratė SAMULIONYTĖ.

Renginys vyks Visagino kultūros centro konferencijų salėje, III aukštas, Vilties g. 5.

Renginys nemokamas. Susitikimas vyks lietuvių ir rusų kalbomis.