Visaginiečiai gausiai traukė švęsti Lietuvos gimtadienio: skirti šilčiausi žodžiai Lietuvai ir nuo mažųjų ukrainiečių

Visaginas
Visagino savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Šių metų Lietuvos valstybės atkūrimo diena džiugino savo jautria programa ir dideliu gyventojų įsitraukimu, sukūrusiu vienybe ir pasididžiavimu savo Tėvyne alsuojančią šventinę nuotaiką.

Abejingų nepaliko Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „MUSICA HUMANA“ ir Visagino kūrybos ir menų akademijos ugdytinių bendrai atliktos melodijos, kurias lydėjo stipriausi plojimai, o visą dieną skambėjo patys šilčiausi, nuoširdžiausi žodžiai, skirti Lietuvai... 

Vasario 16-oji pradėta šv. Mišiomis už Tėvynę Lietuvą Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčioje, kur lietuvių liaudies dainas atliko visaginiečiai: vokalinis ansamblis „Šilagėlė“, bažnyčios mišrus choras „Canticum“ ir VKMA solistės. Po šv. Mišių jautrias Lietuvos poetų eiles skaitė Visagino savivaldyvbės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė, Birutė Davidovičė, Viltė Kondratavičiūtė, Valerija Krasauskienė, Alina Lastovskienė, Violeta Janavičienė, Arūnas Janavičius, Raimundas Jurolaitis, Arūnas Savickis, Antanas Trubila, Arina Velika.

Valstybės atkūrimo dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salės fojė prisipildė itin ryškių spalvų, o vėliau – ir tokių pat ryškių, energingų jaunųjų visaginiečių. Čia atidaryta moksleivių paroda „Laiškas Lietuvai“, kuriai piešinius kūrė daugiau nei 70 Visagino moksleivių kartu su mokytojais, mokyklų direktoriais ir pavaduotojais. Jų tarpe ir Visagine prieglobstį radusių mažųjų ukrainiečių linkėjimai Lietuvai. 

Ypatingą šventę vainikavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „MUSICA HUMANA“ ir Visagino kūrybos ir menų akademijos ugdytinių koncertas, savo jautrumu ir galingumu nepalikęs nei vieno abejingo žiūrovo.  Čia šilčiausius pasididžiavimo Lietuva žodžius skyrė ir Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz. Jis taip pat kvietė aukojant palaikyti nuo karo kenčiančius ukrainiečius.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie Visagine sukūrė tokią ypatingą šventinę nuotaiką, kurie dalyvavo, plojo ir linkėjo viso ko geriausio Lietuvai. Dar kartą – su 105-uoju gimtadieniu, mūsų nepriklausoma, demokratiška ir laisva Lietuva!