Visagine aplinkosaugininkai paėmė neteisėtai laikytus 15 laukinių gyvūnų

image00003
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Aplinkos apsaugos departamento inf.

Vakar, kovo 26 d., po atlikto patikrinimo Visagine Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš įstaigos, kurioje buvo laikomi laukiniai gyvūnai, paėmė 15 laukinių gyvūnų, tarp jų ir saugomų ir invazinių rūšių, kurie buvo laikomi neturint leidimo. Kai kurie iš jų laikomi netinkamomis sąlygos ir neteisėtai eksponuojami už atlygį. Šie gyvūnai perduoti ir šiuo metu laikomi Laukinių gyvūnų globos centre.

Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pastebėję informaciją televizijos laidoje apie Visagine laikomus laukinius gyvūnus, patikrino, ar jie laikomi teisėtai ir, ar tinkamos jų laikymo sąlygos.

Nustatyta, kad įstaigoje, neteisėtai laikomi invazinių rūšių penki Raudonausiai raštuotieji vėžliai (Trahemys script elegans) ir penki Geltonausiai raštuotieji vėžliai (Chrysemys scripta scripta). Atkreipiame dėmesį, kad laikyti invazinius laukinius gyvūnus Lietuvoje draudžiama.

Taip pat šioje įstaigoje, neturint reikiamų leidimų ir kilmės dokumentų, buvo laikomos saugomų rūšių papūgos: Geltonkrūtė ara (Ara ararauna), Geltonkuodė kakadu (Cacatua galerita), Agapornis (Agapornis personatus). Neužtikrintas minimalus aros ir kakadu papūgų laikymo sąlygų plotas, vietoj 2 m2 ploto, papūgos buvo laikomos 0,62 m 2 ir 0,54 m 2 ploto vidaus narveliuose.

Be to, dvi paprastosios voverės (Sciurus vulgaris) buvo laikomos neturint reikiamų leidimų eksponavimui ir įsigijimo dokumentų. Jos laikomos netinkamomis sąlygomis, t. y. net 10 kartų mažesniame narve, nei leistina.

Visi paimti laukiniai gyvūnai perduoti Laukinių gyvūnų globos centro specialistams, šiuo metu tyrimas tęsiamas.