PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Liepos 26 d. 19:37

Vis dar neaišku – ar karštis kenkia virusui

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


139747

Žiemą, koronaviruso pandemijos pradžioje Žemėje pasklido kalbos, kad šią negandą padės įveikti karštas oras. Tačiau ši versija išlieka nepatvirtinta net ir atėjus vasarai.

Versiją tikrinantys mokslininkai tikina, jog vis dar nežinoma, ar žmonių užsikrėtimui turi įtakos šaltas arba karštas oras. Ji buvo iškelta dar praėjusią žiemą, kai grėsmingasis koronavirusas ėmė plisti Europoje.

Šiaurės pusrutulyje įpusėjus vasarai prie šio klausimo vėl sugrįžta, tačiau aiškių atsakymų nėra.

Karščio poveikį Covid-19 ligos paplitimui tiriantys Oxfordo universiteto mokslininkai sako, kad iki šiol surinkti duomenys neleidžia nei patvirtinti, nei paneigti šios versijos.

„Bandant suprasti orų įtaką koronavirusui naudojomės duomenimis iš patvirtintų Covid-19 atvejų.

Tačiau mūsų tyrimas susidūrė su tam tikromis problemomis, o tie duomenys neleidžia mums patikimai tvirtinti, jog šiltesnis oras lėtina ligos plitimą.

Dėl to mes raginame politikus ir visuomenę ir dabar elgtis atsargiai“, – sakė tyrimui vadovaujantis daktaras Francois Cohenas.

Žurnale „Environmental and Resource Economics“ viešinama ataskaita taip pat skelbia, jog vykdant tyrimą kilo problemų dėl duomenų, o pagrindinis iššūkis – orų ir atliekamų patikrinimų santykis: orų sąlygos gali paveikti testų skaičių.

„Be to, mes vis dar nežinome, ar karščio poveikis koronaviruso plitimui iš tikrųjų egzistuoja.

Esame tikri tik dėl to, kad jis plinta visur, net ir tokiose karštose šalyse kaip Ekvadoras, Brazilija ar Indija bei šiltose JAV valstijose kaip Florida, Teksasas ar Kalifornija“, – primena vienas iš tyrimo autorių Anantas Jani.

Be to, viena aukštoji mokykla – Londono King’s College – šią savaitę paskelbė ir prieštaringą versiją: ji teigia, kad sausas ir drėgnas oras patalpose sudaro palankias sąlygas viruso plitimui.

Anglija Today

untitled.jpg