„VIRUS’27“: netikėtos jungtys provokuos naujas patirtis

„VIRUS’27“: netikėtos jungtys provokuos naujas patirtis
Šiauliai
Kvadratas. Meno teritorija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Spalio 28 d., 17 val. Šiaulių dailės galerijoje atidaromas reprezentacinis Šiaulių miesto šiuolaikinio meno ir mados festivalis VIRUS’27, kurį pristato menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Nuo cirko iki entropijos

Pagaliau į šiuolaikinio meno festivalio VIRUS pavadinimą sugrįžo mados sąvoka. Nuo pirmojo festivalio buvo siekiama jungti sunkiai suderinamus dalykus – šiuolaikinio meno koncepcijas ir mados kultūrą. Eksperimentas pavyko ir jau daug metų tokia jungtis tapo šio festivalio išskirtinumo ženklu.

Tačiau pandemija privertė atsisakyti masinių renginių ir didysis mados šou trumpam buvo dingęs iš programos. Šiais metais festivalis atsitiesia ir mados bei stiliaus aktualijas pateiks išplėstinėje programoje.

Gruodžio 10 d. Šiaulių lengvosios atletikos manieže susijungs eksperimentinės, meninės mados kolekcijos, drag queen subkultūra, performatyvi juvelyrika, šiuolaikinis cirkas ir podiumo performansai. Tai bus ryškus kulminacinis renginys, bet iki jo dar yra kur įsibėgėti meninei vaizduotei.

 

Pirmoji festivalio atidarymo paroda skirta šiuolaikinės tapybos situacijai tirti. Parodą kuruoja žinomas tapytojas Jonas Gasiūnas, todėl kokybė ir intriga garantuota. Paroda dedikuojama tragiško likimo tapytojo Jono Jurciko atminimui. Tai bus proga patirti ne tik tapybos aktualijas, bet ir dramatiškus kūrybos aspektus.

Festivalį įvairins šiuolaikinio šokio, performansų įvykiai, bet dominuos parodos. Lakoniško meno sinestezę bus galima patirti Jurgio Tarabildos ir Rimanto Milkinto parodose. Abu kūrėjai subtiliai jaučia mažiausias spalvų, medžiagų slinktis, todėl šis parodinis tapybos ir skulptūros duetas suteiks naujų minimalistinės estetikos potyrių. Parodas papildys žaismingos Rafalo Piesliako skulptūros viešose Šiaulių miesto erdvėse.

Finalinis festivalio renginys gausus įvairių parodų. Tai Eglės Karpavičiūtės metatapybinės refleksijos, Neringos Poškutės erdvinė juvelyrikos meno ekspansija, fotografinė Jono Staselio pirmųjų grožio konkursų antropologija, fotografijos ir piešinio jungtyse gimstanti Virginijaus Kinčinaičio ir Mindaugo Lukošaičio entropijos estetika.

Festivalio parodos ir įvykiai susigrąžina ikipandeminę įvairovę, planuoja netikėtas jungtis ir provokuoja naujas patirtis. Konceptualaus meno, cirko, mados, fotografijos ir skulptūros, performansų ir šokio renginių įvairovė ir netikėtos jų sąveikos kuria išskirtinę festivalio nuotaiką.

Šiais metais pirmą kartą programą papildo šiuolaikinis cirkas. Taip išryškėja pagrindinis festivalio bruožas – integruoti visas atsirandančias naujoves ir kurti džiuginančius meno rūšių dialogus. Tai geriausias priešnuodis rudeninei monotonijai ir karo tamsybėms.

Dailės galerijos informacija