Virtuali viktorina „Saulės miestas ir jo kalbinės ypatybės“

e03dc84fc707f76b2dd1bf7839f025b8accf0ac5
Šiauliai
V. Lebedžio nuotr.
Pranešimas spaudai Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Tebevykstant diskusijoms dėl Šiaulių miesto žemaitiškumo paradigmos, kyla natūralus poreikis pažvelgti į kitą – aukštaitišką – Šiaulių tapatybės pusę. Todėl 2024 m. kovo 14 d. rengiama pirmoji virtuali šiaulietiško – aukštaitiško – kalbinio ir etnokultūrinio identiteto viktorina.

Tai yra lyg ir 2023 m. vykusios virtualios viktorinos „Šiaulių kraštas kalboje ir kultūroje“ tęsinys, tik daugiau orientuotas į Šiaulių miesto aukštaitiškas kalbos ypatybes. Viktoriną organizuoja Lietuvių kalbos draugija, VU Šiaulių akademija, Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių turizmo informacijos centras.

Viktorinos tikslas – skatinti miestiečius domėtis savo kalbinės ir etnokultūrinės tapatybės klausimais. Viktoriną bus galima rasti Šiaulių savivaldybės, Šiaulių turizmo informacijos centro, Lietuvių kalbos draugijos, VU Šiaulių akademijos, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ feisbuko paskyrose. Viktorina bus laisvai prieinama ir pildoma visą parą – nuo kovo 14 d. 00 val. iki 23 val. 59 min.

Viktorinoje kviečiami dalyvauti visi save įvardijantys Šiaulių miesto gyventojais asmenys – mokiniai, studentai, jų tėvai ar mokytojai, įvairių specialybių ir profesijų žmonės.

Į viktorinos klausimus atsakoma virtualiai, atsakius į būtinus registravimosi klausimus (Šiaulių miesto gyventojas, esamas, buvęs, el. pašto adresas, vardas, pavardė, telefono numeris).

Viktoriną sudaro 20 klausimų, atsakant į klausimus, iš pateiktų kelių galimų atsakymų variantų turi būti pasirinktas vienas.

Viktorina pildoma vieną kartą, gavus kelis to paties asmens atsiųstus viktorinos variantus, pirmumas bus teikiamas anksčiausiai užpildytam variantui.

Viktorinos nugalėtojai bus skelbiami ir apdovanojami kovo 26 d. 17 val. Šiaulių turizmo informacijos centre.