REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 15 d. 16:39

Vir­tua­li „ka­na­dietė“ per širdį kėsi­no­si į pi­ni­gus

Šiauliai

(Biancoblue nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


154046

Pa­žin­čių sve­tainė­je meilės ieš­ko­jusį šiau­lietį su­ra­do su­kčiai. Ap­si­metę per­pus jau­nes­ne gra­žuo­le ir su­kurpę ne­įtikė­tiną is­to­riją, jie iš vy­riš­kio bandė iš­vi­lio­ti pi­nigų. Šiau­lių ap­skri­ties vy­riau­sio­jo po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to psi­cho­lo­gas Arū­nas Nor­kus sa­ko, kad ro­man­ti­nis su­kčia­vi­mas ga­li baig­tis ne tik iš­tuš­tin­to­mis sąskai­to­mis, bet ir su­dau­žy­ta šir­di­mi.

Įkalbino draugai

Savaitraščio „Etaplius“ redakcijoje apsilankęs šiaulietis norėjo išsaugoti anonimiškumą. Mintis kreiptis į spaudą jam kilo po to, kai esą nesulaukė pagalbos iš pareigūnų. Vyras teigė paskambinęs bendruoju skubios pagalbos telefonu 112 ir informavęs apie įtartiną vienoje pažinčių svetainėje užsimezgusią pažintį. Tačiau gavo jį nuvylusį atsakymą: „Į meilės reikalus policija nesikiša.“

„Aš sutinku su jais, bet mano atveju tai – ne meilė. Iš manęs tiesiog norėjo sukčiavimo būdu išmušti pinigų. Kyla klausimas, kodėl policija į tai pažiūrėjo pro pirštus?“ – stebisi šiaulietis.

Į sukčių žabangas jis pakliuvo įdėjęs skelbimą vienoje interneto pažinčių svetainėje. Kokioje konkrečiai, atskleisti nenorėjo – vyro anketa vis dar aktyvi, o Šiauliai, kaip pats sako, yra „mažas kaimas“.

Ieškoti draugės internete išsiskyrusį, į septintąją dešimtį įkopusį šiaulietį įkalbino draugai. „Man toks būdas nuo pat pradžių nebuvo priimtinas. Esu auklėtas kitaip – sovietiniais laikais su moterimis susipažindavome gyvai, jas matydavome. O dabar pasaulis tapo modernus – viskas suplaukė į tą Bermudų trikampį – internetą“, – mintimis dalijasi šiaulietis.

123836847-697224771225858-4968853286323252006-n.png

Kuo išradingiau: diplomatas ir lagaminėlis su pusantro milijono

Ir vis tik tame Bermudų trikampyje jis vylėsi surasiąs rimtus santykius. Meilė nusišypsojo greitai: vos užsiregistravęs pažinčių svetainėje, vyras gavo žinutę nuo 35 m. Lauros Elenos – moteris norėjo susipažinti.

Žinutė buvo parašyta angliškai, taigi šiauliečiui teko griebtis žodyno ir prisipažinti, kad kalba tik lietuviškai ir rusiškai. Antroji žinutė nuo Lauros Elenos atskriejo latvių kalba, trečioji – jau lietuviškai, moteris prašė elektroninio pašto adreso, mat norėjo atsiųsti nuotraukų. Šiaulietis neslepia – kompiuterio ekrane išvydęs Laurą Eleną, tiesiog išskydo.

Netrukus paaiškėjo, kad naujoji simpatija ne tik graži, bet ir turtinga – iš Kanados, kurioje dirbo, valdžios ji esą gavo pusantro milijono dolerių. Įspūdingą sumą pinigų moteris nusprendė patikėti šiauliečiui, kurį kone iškart ėmė vadinti savo vyru. Būtent tuomet į šią internetinę meilės istoriją įsiterpė trečias asmuo – kanadiečių diplomatas, turėjęs perduoti lagaminėlį su minėtais pinigais. Jis taip pat parašė elektroninį laišką šiauliečiui ir paprašė nurodyti savo vardą, pavardę, telefoną bei adresą. Vyras iki šiol gailisi suteikęs šiuos duomenis, jaučiasi nesaugus.

Nepraėjus nė savaitei nuo svaiginančios pažinties su Laura Elena, reikalai ėmė blogėti. Lagaminėlį į Lietuvą gabenęs diplomatas įstrigo Ispanijoje ir prašė padėti – atsiųsti 800 Eur. Menka suma, palyginus su lagaminėlio turiniu, tačiau tuomet šiaulietis jau buvo supratęs, kad jį mausto sukčiai. Nei į tariamo diplomato, nei į iš tiesų neegzistuojančios Lauros Elenos laiškus jis nebereagavo ir nusprendė kreiptis tiesiai į policiją, vėliau – į žurnalistus. „Aš nepakliuvau, bet jeigu koks naivesnis Jonas ar Petras paklius?“ – savo sprendimą aiškina vyras.

1.jpg

2.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA