Viršuliškių gaisro tyrimas: aiškinsis dėl pastato priežiūros ir reagavimo

20240110lbal66122
Vilnius
Luko Balandžio, fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Per Viršuliškių gaisro tyrimą bus aiškinamasi ir dėl pastato priežiūros, ir reagavimo į įvykį aplinkybių, sako ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Per gaisrą žuvus dviem žmonėms, atliekamas tyrimas jų mirties priežasčiai nustatyti.

„Tyrimo metu siekiama nustatyti š. m. sausio 2 d. sostinės Viršuliškių mikrorajono daugiabutyje kilusio gaisro aplinkybes. Šiuo metu intensyviai atliekami tyrimo procesiniai veiksmai, skirtos užduotys specialistams, laukiama jų išvadų. Tyrimo metu taip pat bus aiškinamasi ir dėl kitų už pastato priežiūrą atsakingų institucijų veiksmų, reagavimo į įvykį aplinkybių“, – rašoma prokuratūros atsakyme BNS.

Sprogimas ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio 2 dieną, manoma, kad suaugęs asmuo, kuris žuvo, buvo sprogimo epicentre, šiuo metu jo tapatybė yra nustatoma. 

Įtariama, kad per gaisrą žuvo ir 7 metų berniukas.

Ugniagesiai sako, kad gelbėdami žmones ir gesindami penkis butus apėmusį gaisrą, jie dėjo visas pastangas. Žuvusio berniuko artimieji gelbėtojams viešai priekaištavo, kad jie nesistengė ieškoti name likusio vaiko, išvedė tik mamą.

„Suprantu artimųjų skausmą, vertinu gyventojų rūpestį ir norą  tikėti, kad visada galima išgelbėti, – reikšdamas užuojautą yra sakęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. –  Buvo išvengta daugelio žmonių žūties – ugniagesiai spėjo evakuoti 15 gyventojų, kuriems grėsė mirtinas pavojus, nes dūmuose žmonės gali užtrokšti per kelias minutes. Deja, dviejų gyvybių išgelbėti jie negalėjo, nes dėl sugriuvusių ir galinčių bet kada virsti pastato konstrukcijų buvo neįmanoma prie šių žmonių patekti“.

Pasak ugniagesių vadovo, stabilizavus konstrukcijas, ugniagesiai sunkiai skynėsi kelią, kol pateko į patalpas ir ištraukė žuvusiųjų kūnus. 

Per gaisrą buvo evakuota 30 butų, dėl padarinių pastato vis dar neleidžiama eksploatuoti.

Kaip skelbė savivaldybė, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai.

Namų per daugiabučio gaisrą Viršuliškėse netekę vilniečiai neseniai baigė kraustytis į socialinius būstus.

Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Kęstutis Karosas sakė, kad šiuo metu toliau tęsiami pastato sutvirtinimo darbai siekiant išvengti namo griūties, o dėl jo ateities bus sprendžiama vėliau.

Avarijos tyrimo komisija užbaigti darbą ir parengti galutines rekomendacijas tikisi iki mėnesio pabaigos.