Viršuliškių avarijos tyrimo komisija: tikėtina, kad remontuojant daugiabutį reikės atstatyti tik griuvusią namo dalį

20240102LBAL65361
Vilnius
BNS/Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį posėdžiavusi avarijos Viršuliškių daugiabutyje tyrimo komisija skelbia, jog greičiausiai remontuojant sprogusį daugiabutį bus rekomenduojama atstatyti tik pažeistą namo dalį. Pasak nelaimę tiriančios komisijos narių, viso pastato atstatymo, kaip manyta anksčiau, gali nereikėti.

„Tikėtina, kad atstatyti bus rekomenduojama tik griuvusią namo dalį, viso pastato atstatymo gali neprireikti“, – nurodoma Eltai perduotame Vilniaus miesto savivaldybės komentare.

Nurodoma, jog galutinės nelaimės išvados ir rekomendacijos turėtų būti parengtos per kelias artimiausias savaites.

Primenama, jog avarijos Viršuliškių daugiabutyje tyrimo komisija tęsia darbą, rengiant išvadas dėl avarijos padarinių ir rekomendacijų dėl tolesnio pastato naudojimo.

Pasak savivaldybės atstovų, šiuo metu baigiama aiškintis, ar dalis daugiabučio konstrukcijų yra saugios naudoti.

ELTA primena, kad sausio pradžioje sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo.

Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje paskelbė ekstremaliąją situaciją. Taip pat buvo suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri ėmėsi neatidėliotinų veiksmų, sutvirtinant daugiabučio konstrukciją. Daugiabutis šiuo metu yra neeksploatuojamas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Pasak prokuroro, pagrindinė tiriama sprogimo daugiabutyje versija – savižudybė.