Vilnius sveikina Ignaliną

1c541a0795c316e8ad702ef97640b3c6c0ed5ed1
Ignalina
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vilnius, švęsdamas 700 metų jubiliejų, meno darbų parodomis sveikina visą Lietuvą ir nuostabiai gražią ir visada įkvepiančią kurti Ignaliną!

Kviečiame į parodos  „Vilnius sveikina Ignaliną“  uždarymą, kuris vyks rugsėjo 4 d. 16 val.

Parodos uždaryme dalyvaus aktorius Kristijonas Siparis.

Parodoje eksponuojami tapytojų Svajūno Armono ir Juozo Pranckevičiaus tapybos darbai.

 

Trumpai apie autorius

Svajūnas Armonas savo kūryboje remiasi gamtos įspūdžiais, natūros studijomis ir kartu laisvai improvizuoja istorijos, pasaulinės dailės palikimo, mitologijos temomis. Jo paveiksluose svarbus naratyvas, siužetas, tačiau pirmiausia tapytojui aktualios specifinės tapybos kalbos problemos – spalvos kultūra, kompozicijos meistrystė, elegantiškas piešinys.

S. Armonas neįsivaizduoja savo kūrybos be moteriškos temos. Jo paveiksluose moterys laibomis rankomis muzikuoja, glosto kates, siunčia bučinius ant šilko vėduoklės, ragauja vyną, pasitinka iš jūros grįžtančius vyrus ir apsivijusios kaklą nuskandina jausmuose. Jis iš prigimties romantikas, todėl odė moteriai yra Svajūno jausmingos sielos išraiška. Tapytojas Svajūnas Armonas jau beveik tris dešimtmečius aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio šalių dailės gyvenime.

Juozas Pranckevičius yra „viduje degantis“, stiprios vidinės energijos žmogus. Jo tapybos darbuose vyrauja gamtovaizdžių, marinistikos ir urbanistikos motyvai. Didžioji peizažų dalis nutapyta pleneruose, dėl to paveiksluose akivaizdi spalvinė darna, derinių įvairovė, ryžtinga ir emocionali teptuko kalba. Tokie yra bendriausi ir būdingiausi jo paveikslų bruožai. Yra ir specifinių ypatybių. Pavyzdžiui, urbanistiniuose peizažuose autorius daugiau dėmesio skiria kompozicijai, gamtovaizdžiuose labiausiai rūpinasi spalvine sąranga, o jūros vaizduose – erdvės ir nuotaikų perteikimu. Taip menininko Juozo Pranckevičiaus kūrybą apibūdina dailininkas-monumentalistas Liudvikas Pocius.

Tapytojas Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 2009 m., „individualistų“ tapytojų grupės narys. Parodose dalyvauja nuo 1982 m. surengė virš 40 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau kaip 50 grupinių parodų. Taip pat dalyvavo personalinėse ir grupinėse parodose užsienio šalyse.

 

Parodos šūkis – „Meno jėga – iš širdžių į širdis…“

Parodą organizuoja – „Ignalinos kraštiečių klubas“

Idėjos autorė – klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė

Parodos kuratorius – tapytojas Svajūnas Armonas