Vilnius kol kas negavo 35 milijonų eurų iš „Veolios“ – jie yra depozitinėje sąskaitoje

20170330_081340
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tarptautinio Stokholmo arbitražo sprendimu Prancūzijos energetikos koncernui „Veolia“ pranešus, kad jis miestui pervedė beveik 35 mln. eurų kompensaciją, bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) teigia pinigų dar negavusi – jie pervesti į depozitinę sąskaitą, be to, dar skaičiuojama, kiek sėkmės mokesčio bus sumokėta rizikos fondui „Profile Investment“.

„Pinigais priteista suma pervesta į savivaldybės bei VŠT naudai atidarytą depozitinę sąskaitą. Dokumentai dėl turto vienetų perdavimo taip pat yra pateikti“, – komentare BNS teigė VŠT atstovė Monika Merkytė.

Pasak jos, įmonei tekę pinigai bus panaudoti sumažinti šilumos kainą bei atsisakyti gamtinių dujų deginimo.

„Iš „Veolia“ gauta kompensacija bus skirta dviem pagrindinėms kryptims: investicijoms, nukreiptoms į šilumos kainos mažinimą Vilniuje, ir iškastinio kuro atsisakymui šilumos gamybos procese“, – nurodė M. Merkytė. 

Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, kad dar nėra aišku, kaip bus paskirstyti visi iš „Veolia“ gauti pinigai.

„Klausimas šiek tiek ankstyvas, nes dar nėra sumokėti tie pinigai arba padalinti visoms pusėms, kurioms pinigai priklausytų, tai yra ir fondas investicinis, kuris padėjo ir dengia dalį bylinėjimosi išlaidų, tai žinau, kad procesas juda, kad lyg pinigai yra alokuoti ir į tą pirminę sąskaitą yra jau atėję, bet kad jie yra išsivaikščioję ir visos išlaidos yra padengtos, tai šiai dienai dar ne“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Benkunskas.

„Veolia“ pirmadienį pranešė pervedusi 34,8 mln. eurų kompensaciją į Vilniaus miesto savivaldybės bei Vilniaus šilumos tinklų teisininkų nurodytą depozitinę sąskaitą Paryžiuje – tai yra skirtumas, kuris susidarė sudengus kiekvienai šaliai Stokholmo arbitražo priteistas sumas. 

Skelbta, kad iš gautos beveik 35 mln. eurų sumos savivaldybė ir VŠT dar turės sumokėti apie 10 mln. eurų sėkmės mokesčio Liuksemburgo rizikos kapitalo fondui „Profile Investment“. 

Vilniaus savivaldybė ir VŠT skelbė, kad pagal arbitražo sprendimą „Veolia“ ir jo valdoma „Vilniaus energija“ Vilniui turi grąžinti 83 mln. eurų kompensaciją, kurią sudaro daugiau nei 61,5 mln. eurų pinigais (įskaitant apie 3 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų) ir 21,5 mln. eurų – turtu.

Tuo metu savivaldybė ir VŠT buvusioms šilumos ūkio nuomininkėms turi išmokėti apie 26,9 mln. eurų, iš jų 10,9 mln. eurų – už turtą ir apie 16 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų.