Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
40 maršrutų, nuokalnės, įkalnės, upeliai bei istoriniai pastatai – visa tai siūloma viename iš Vilniaus miesto interaktyvių žemėlapių – „Vilnius kojoms“. Atsižvelgiant į šių dienų karo netolimoje Ukrainoje realijas – trasos tautiečiams – tai ir dvasinio saugumo užtaisas.
„Vilnius kojoms“ galima rasti ne tik laisvalaikio ir kasdienes pėsčiųjų trasas, bet ir 100 kilometrų taką aplink Vilnių.
Ekspertai vertina, kad „Vilniaus plano“ surinkti žemėlapiai – puiki pagalba gyventojams, norint rasti informaciją vienoje vietoje. Visgi aktyviam laisvalaikiui skirtuose žemėlapiuose gal ir stinga šiek tiek integralumo, kad ir su kultūros įstaigų veikla, tačiau daugelyje žemėlapių informacija nuolat atnaujinama ir papildoma.
„Šiemet tokie susisteminti žemėlapiai, ir toliau bus „ant bangos“, – įsitikinusi didžiausios vietinio turizmo agentūros „Kelionių laikas“ vadovė Ilona Jozėnienė, – Dėl įvairių suvaržymų važiuoti svetur – lietuvių akys vis dar nukreiptos į mūsų kraštą. Esame jau atradę, kad kažką pažinti galima ir niekur neišvažiavus“.
„Trasos tikrai vertos dėmesio, – I. Jozėnienei antrina kelionių agentūros „Tedo“ vadovas Tadas Kertenis. – Pasirinkus kuria trasa norėtumėt keliauti, nesunkiai rasite pažymėtus kultūros objektus, informacinius stendus, ar artimiausias viešojo transporto stoteles, kaip jas pasiekti. Norint apeiti Vilnių, galima pasirinkti ir 100 km maršrutą. Trasa įveikiama tikrai ne per vieną savaitgalį, tad keliauti neatsibos. Ateityje tokios trasos galėtų būti susietos ir su vis dar populiariu „Geocatching“ žaidimu. Kiti miestai irgi galėtų susisteminti viešas trasas į vieną vietą. Dabar neretai atskirus tam tiktų trasų fragmentus gali išbandyti, jeigu juos žinai pats asmeniškai“.
Psichologas Tomas Lagūnavičius „Vilnius kojoms“ trasas vertina kaip neatidėliotiną pagalbą saugumo jausmui.
„Dabartiniu sudėtingu laikotarpiu dar labiau išryškėja trys žmonių tipai – kariaujantys, tiekiantys pagalbą bei užsiimantys vienokiais ar kitokiais ritualiniais veiksmais“, – minėjo T. Lagūnavičius. – Jei situacijos pakeisti neįmanoma, o nusiraminti reikia – tai galbūt tvirtybės galima pasisemti iš gamtos“.
„Žygius pėsčiomis prilyginčiau ritualiniams veiksmams, todėl žmonių noras dumti į kelių ar keliolikos kilometrų žygius nėra atsitiktinis“, – minėjo psichologas.
Patys „Vilniaus plano“ darbuotojai pagal apsilankymų skaičių jau mato rezultatus. Maps.vilnius.lt žemėlapius praėjusiais metais aplankė daugiau nei 120 tūkstančių žmonių, o „Vilnius kojoms“ žemėlapius – 80 tūkstančių.
„Idėja susisteminti ne tik pažintinius takus, maršrutus, bet ir kitą aktualią vilniečiams informaciją bei ją suintegruoti vienoje vietoje kilo dar 2014 metais. Dalis interaktyvių žemėlapių yra nuolat atnaujinami, stengiamės miestui siūlyti ir naujas temas, atverti vis daugiau duomenų“, – sakė „Vilniaus plano“ GIS skyriaus vadovas Aurelijus Deksnys.
Pasak A. Deksnio, kaip paįvairinti laisvalaikį galima rasti ne tik „Vilnius kojoms“, bet ir interaktyvaus žemėlapio „Laisvalaikio“ temoje. Pastarajame pateikiama informacija ne tik apie pėsčiųjų trąsas, bet ir žaliąsias stoteles, kur galima prisėsti ir pailsėti, šunų vedžiojimo aikšteles, kuriose galėsite suteikti džiaugsmo savo augintiniui bei sužinoti apie planuojamas bei įrengtas vaikų žaidimo aikšteles. Tai ypač patogu išsiruošus į žygį kartu su visa šeima. Interaktyvūs žemėpaliai turi privalumą – vienoje vietoje galime sužinoti ne tik kas vyksta mus supančioje namų aplinkoje, bet ir visame mieste.
Interaktyvių Vilniaus žemėlapių duomenys apima daugiau nei 20 temų – nuo laisvalaikio ar mieste esančių darželių su laisvomis vietomis iki investicinių projektų. Šiuo metu žemėlapyje talpinama daugiau nei 180 įvairios tematikos sluoksnių, leidžiančių gyventojams patogiai ir greitai rasti jiems svarbią informaciją. O kylant sunkumų, galima pasinaudoti „Vilniaus plano“ Youtube paskyroje esančiais vedliais, padedančiais nepaklysti interaktyviuose žemėlapiuose.