Vilniuje veikiantis universitetas sulaukė Baltarusijos režimo grasinimų, iš pareigų pasitraukė rektorius

EHU_Mindago-Mikuleno-nuotr.-1-scaled_1130x500_acf_cropped_1130x500_acf_cropped_1130x500_acf_cropped_1130x500_acf_cropped-1
Vilnius
EHU nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniuje veikiantis Europos humanitarinis universitetas (EHU) sulaukė Baltarusijos režimo grasinimų. Šiame kontekste iš pareigų ketvirtadienį pasitraukė universiteto rektorius Krzystofas Rybinskis, rašo portalas Delfi.lt.

Skelbiama, kad Aliaksandro Lukašenkos režimas universitetą grasina paskelbti ekstremistine organizacija, o tai baltarusių studentams ir dėstytojams tėvynėje grėstų realiu įkalinimu.

Aukštojoje mokykloje imta nuogąstauti ir dėl čia galimai esančių A. Lukašenkos režimo bendradarbių, kadangi, kaip pažymi portalas, kai kurie dėstytojai dažnai, be didelių kliūčių vyksta į Baltarusiją.

Delfi.lt duomenimis, dalis EHU darbuotojų ir studentų ryšius su universitetu jau nutraukė.

ELTA primena, kad EHU yra privatus universitetas, kuris 1992 metais buvo įsteigtas Minske. Vėliau Baltarusijos valdžia aukštąją mokyklą uždarė.

Prieš 20 metų universitetas priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių.

2019 metais Lietuvos Vyriausybė universitetui suteikė specialųjį statusą – pripažino kaip veikiantį egzilio sąlygomis dėl politinių priežasčių.